Zig Zag
masaii

Tytułowy Zigzag to pseudonim Arnolda Edwarda Chapmana (Eddie Chapmana), najsłynniejszego na świecie podwójnego agenta. Kiedy w 1942 roku Niemcy opanowali wyspę Jersey, Chapman siedział w tamtejszym więzieniu. Niemcy, którym zaproponował współpracę jako szpieg i sabotażysta, wysłali go do Anglii z misją wysadzenia fabryki. Wtedy zaoferował usługi Brytyjczykom. Przeszkolony przez MI5, które zapewniło mu alibi na wykonanie akcji dla Niemców, powrócił na teren Niemiec. Od tej pory pracował wyłącznie dla Anglii, ale tak, że Niemcy za jego usługi przyznali mu Żelazny Krzyż. Po wojnie Chapman osiadł w Anglii i stal się żywą legendą. Rząd brytyjski uznał jego zasługi, ale nigdy nie przyznano mu renty!

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnoślnąskie, 2008

źródło okładki: http://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie.html

Paulina | 2013-07-09

Nie zdołałam jej przeczytać.

Ghort | 2013-11-23

Amatorska. Źle napisana.