Smak Mazur. Kuchnia dawnych Prus Wschodnich

Wydawnictwo: Baobab
83-89642-67-0
36maro

Na kartach tej książki znajdą Państwo smaki dawno zapomnianych potraw. Autor wyboru przepisów - Tadeusz Ostojski, literat, tłumacz Wiecherta i Kirsta, a także wytrawny smakosz - podjął niełatwą próbę zebrania, a następnie przetłumaczenia przepisów wykorzystywanych w kuchni dawnych Prus Wschodnich. Próba niełatwa, ponieważ dawni mieszkańcy tych ziem rozproszyli się - głównie po terenach Niemiec - a wraz z nimi przepadła większość tradycji i przepisów. Jednak autor pracowicie zbierał ziarnko do ziarnka, aż uzbierała mu się miarka w postaci tej książki.

źródło opisu: Empik.com

źródło okładki: Empik.com