Włóczęga Filipa

Wydawnictwo: Telbit

Fil (świeżo upieczony licealista) i Fortunata (świeżo upieczona studentka ASP) wyruszają do Londynu, by rozwikłać zagadkę, która pojawiła się w testamencie dziadka Fabiana. Samolotem, pociągiem, autobusem, pieszo i jachtem a nie zważając na ryzyko, pokonują piętrzące się przeszkody, podróżują z kraju do kraju, poznając ich mieszkańców oraz... siebie. zdarzenie goni zdarzenie, a pech ściga się ze szczęściem. Czy znajdą rozwiązanie na pewnej adriatyckiej wyspiea Włóczęga Filipa to dalszy ciąg przygód Fila, bohatera powieści Filip Szalony a książki, która zdobyła pierwszą nagrodę w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELBIT na powieść dla młodzieży Jeśli nie znasz Filipa Szalonego a bez obaw, Włóczęga Filipa to osobna historia.

Crimelpoint | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Jest to strasznie przeciętna książka. Nie polubiłam stylu tego autora, więc strasznie się męczyłam z tą pozycją. Mam wrażenie, ze gdyby ktoś inny napisał tę książkę, to byłaby ona o wiele lepsza.
Fabuła nie zachwyca, ale też nie rozczarowuje. Niektóre sceny były ciekawe, jednak większość po prostu przynudzała.
Praktycznie żaden bohater nie przypadł mi do gustu. Nie mogę o tej powieści powiedzieć, ze była po prostu ok, ponieważ nie była ona ok.

Alksndr | 2016-07-18
kubełeł | 2015-08-24