Buba

Wydawnictwo: Literatura
9788376720395
jagarkar

Inne wydania

Kiedy ma się rodziców, dziadka, ukochaną parę dżinsów, martensy i własny pokój – życie wydaje się całkiem znośne i Buba o tym wie. Ale Buba to gracz, który walczy o najwyższą stawkę, jaką jest rodzinne szczęście. Bo Bubie do szczęścia potrzebne jest zawsze szczęście innych. Taka już jest. Powieść Barbary Kosmowskiej tętni ciepłem i życiem. Jej główna bohaterka jest postacią bardzo pozytywną,...

Powieść Barbary Kosmowskiej tętni ciepłem i życiem. Jej główna bohaterka jest postacią bardzo pozytywną, niestety – mnóstwo poważnych problemów spada na jej nastoletnią głowę. Z opresji zawsze wychodzi z twarzą i więcej – swoim optymizmem rozwesela także twarze (i serca!) innych.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2010

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/barbara-kosmowska...»

| 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, ***7

Ciekawa bohaterka, cudowny dziadek, dziwni, ciągle kłócący się rodzice, Mańczakowie, intrygujące tytuły rozdziałów, wciągający język, gra w karty i jeszcze raz dziadek... Powiem może tak: w tej książce to chyba dziadek gra główną rolę?! No, nie wiem...
„Buba” nie jest problematyczna. To po prostu luźne opowiadania z udziałem tych ludzi (wyżej wymienionych). Matka Buby jest pisarką, niezbyt dobrze sprzedających się powieści. Ojciec, z kolei, pracuje w telewizji. Dziadek uwielbia grę w karty i totolotka (ciekawe historie zawsze dzieją się z dziadkiem :D). A Buba, uczennica, niestety musi chodzić do szkoły, tak jak my wszyscy, prawda młodzieży?!
No cóż- przeczytajcie, niezwykle zabawna książka ;)

Meredith | 2014-06-11

Buba jest świetna, a jej dziadek jeszcze lepszy. Wspaniała książka! ;>

"Buba" bardzo rozbawiła mnie pełna ciepła, humoru i uroku w sobie książka.
Buba ma sławnych rodziców, dziadka,własne dżinsy, pokój życie całkiem znośne i ciekawe.
Ujęła mnie za serce i urzekła ta historia śmiałam się do łez,,poprawia nastrój błyskawiczne, bawi...wzrusza.
Barbara Kosmowska pisze ciekawe,urocze powieści, które czyta się z przyjemnością, uśmiechem na ustach.
Przecudna, przyjemna książka zachwyciła mnie gdy wzięłam ją do rąk przyjemnie się czyta!!!

Aeona | 2015-05-15
Przeczytana: maj 2015

Dawno temu,gdy ja byłam w wieku Buby,uwielbiałam książki autorstwa pani Musierowicz i czasem z sentymentu do nich wracam,ale z przykrością stwierdzam,że ulubiona autorka nie potrafi napisać współczesnej książki o młodzieży,takiej jak ta o Bubie.
Mówiąc szczerze nie spodziewałam się,az tak dobrej zabawy ,jaką znalazłam dzięki tej książce.Najbardziej podobał mi się oczywiście dziadek Buby,co tu mówić,dużo bym oddała za takiego dziadka ,co to w remiczka zagra i łzy nastoletnie obetrze i jest guru w dziale alkoholowym.
Szacun dla autorki,jak powiada młodzież,że potrafi napisać książkę,która jest młodzieży bliska i zawiera realne opisy codzienności,no w miarę realne,bo rodzina Buby wychodzi jednak poza jakiś szablon.
Pozdrawiam i polecam lekturę jako odtrutkę na kiepski humor czy inne odcienie szarej rzeczywistości.

Claryyy | 2015-05-04
Na półkach: 2015, Posiadam, Ulubione, Przeczytane

"Buba" była świetna. Jej codzienne zajęcia opisane z humorem i bez fałszu. Do tego świetna rodzina, gosposia i Mańczakowie. Zabawna historia dla osób w każdym wieku :)

KatiEmm | 2010-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2010

Świetna książka. Szybko i bardzo przyjemnie się ją czyta.
Na początku myślałam, że będzie to pewnie jakaś 'typowa młodzieżówka', ale wcale nie.! Nie jest ani trochę 'typowa'. Ale bardzo oryginalna.
Poznajemy dziewczynę Bubę i jej ciekawą rodzinkę. Przeżywamy rodzinne 'wzloty i upadki' oraz różne przeżycia Buby.
Moim ulubionym bohaterem tej książki jest Dziadek Buby. Podziwiam go za sposób bycia. Zawsze ma coś do powiedzenia w każdej sytuacji. Jego wypowiedzi są bardzo dowcipne. To świetny bohater.
Książka jest naprawdę świetna.

dzosefinn | 2010-07-27

Rewelacyjna książka! Autorka tej książki umieściła w niej dużo humoru oraz barwnie przedstawiła rozterki życia codziennego zwariowanej nastolatki o imieniu Buba. Lekka, łatwa i przyjemna :)

| 2010-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2010

Gdyby nie odgórne polecenie, ominęłaby mnie ciekawa i zabawna książka. Nastawiłam się na wypożyczenie innej książki Barbary Kosmowskiej - "Pozłacanej rybki". Na hasło, że nic tej autorki nie czytałam - musiałam wypożyczyć "Bubę" i od niej zacząć. Czasem warto być posłusznym i nie kwestionować tonu nieznoszącego sprzeciwu. To była przyjemna lektura, którą połknęłam w jeden dzień. Nie tak dawno wyrzucałam sobie, że praktycznie nie czytam polskich autorów, a że mamy upały najlepsza będzie książka dla młodzieży, ale polecona dorosłej przez dorosłą. Kosmowska ma świetny styl, poczucie humoru i przy okazji potrafi wyważyć skrajne nastroje.

Buba ma 15 lat, jest córką znanych rodziców. Matka Maria to autorka poczytnych romansideł, ojciec Paweł realizuje się w telewizji. Wraz z nimi mieszka dziadek Henryk, a posiłki serwuje pani Bartoszowa. Niby nic nadzwyczajnego, ale to tylko pozory. Od pierwszych stron widać, że rodzinie daleko do zwyczajności. Matka wiecznie pisząca, spotykająca się z...

layla | 2015-04-02
Przeczytana: 19 marca 2015

Książka godna polecenia czytelnikowi w każdym wieku. Jest napisana w sposób zrozumiały, ale nie prosty. Opisane są naprawdę ważne wydarzenia z życia- a nie tylko romanse, zdrady , rozstania. W codziennym życiu nastolatki też dużo się dzieje i chyba jest to pierwsza książka, która opisuje takie radości i problemy, jaką miałam okazję przeczytać. Opowiadanie jest napisane w sposób lekki- zastnanawiam się- kim jest Pani Kosmowska. Po wygooglowaniu okazuje się, że jest polonistką, ma tytuł naukowy doktora. Ludzie, czytajmy książki napisane przez profesjonalistów! Dlaczego ta książka nie jest modna, a są na topie książki osób, które skończyly szkołę średnia? Książka to nie tylko historia , ale także podszkolenie się w ortografii ( a zawsze człowiek ma gdześ wątpliwości) oraz w " trudnych słowach", których znaczenia nie znamy.
Warto przeczytać, daję dychę

Niezobowiązująca, łatwa, lekka i przyjmna. Czasami przyda się książka, która tak łatwo może rozśmieszyć. Postać głównej bohaterki jest bardzo ciekawa. Nie jest w żadnym stopniu naciągana-i dobrze. Troszkę prawdy nie zaszkodzi. Samo zakończenie, w ogóle nie przypominało całej lektury, jak wyjęte z kontekstu. Po książce dla "młodzieży" nie spodziewałam się fajerwerków, ale ta miło mnie zaskoczyła. Na poprawę humoru, aby nie czytać ciągle o niespełnionej albo spełnionej miłości i popadać w paranoję :)