Okładka książki Buba

9788376720395
typ
papier
jagarkar
6.49 (575 ocen i 67 opinii)

Opis książki

Kiedy ma się rodziców, dziadka, ukochaną parę dżinsów, martensy i własny pokój – życie wydaje się całkiem znośne i Buba o tym wie. Ale Buba to gracz, który walczy o najwyższą stawkę, jaką jest rodzinne szczęście. Bo Bubie do szczęścia potrzebne jest zawsze szczęście innych. Taka już jest. Powieść Barbary Kosmowskiej tętni ciepłem i życiem. Jej główna bohaterka jest postacią bardzo pozytywną, nies...

Powieść Barbary Kosmowskiej tętni ciepłem i życiem. Jej główna bohaterka jest postacią bardzo pozytywną, niestety – mnóstwo poważnych problemów spada na jej nastoletnią głowę. Z opresji zawsze wychodzi z twarzą i więcej – swoim optymizmem rozwesela także twarze (i serca!) innych.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2010

Polecamy

Opinie czytelników
KatiEmm | 2010-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2010

Świetna książka. Szybko i bardzo przyjemnie się ją czyta.
Na początku myślałam, że będzie to pewnie jakaś 'typowa młodzieżówka', ale wcale nie.! Nie jest ani trochę 'typowa'. Ale bardzo oryginalna.
Poznajemy dziewczynę Bubę i jej ciekawą rodzinkę. Przeżywamy rodzinne 'wzloty i upadki' oraz różne przeżycia Buby.
Moim ulubionym bohaterem tej książki jest Dziadek Buby. Podziwiam go za sposób bycia. Zawsze ma coś do powiedzenia w każdej sytuacji. Jego wypowiedzi są bardzo dowcipne. To świetny bohater.
Książka jest naprawdę świetna.

dzosefinn | 2010-07-27

Rewelacyjna książka! Autorka tej książki umieściła w niej dużo humoru oraz barwnie przedstawiła rozterki życia codziennego zwariowanej nastolatki o imieniu Buba. Lekka, łatwa i przyjemna :)

Meredith | 2014-06-11

Buba jest świetna, a jej dziadek jeszcze lepszy. Wspaniała książka! ;>

Agnessa | 2010-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2010

Gdyby nie odgórne polecenie, ominęłaby mnie ciekawa i zabawna książka. Nastawiłam się na wypożyczenie innej książki Barbary Kosmowskiej - "Pozłacanej rybki". Na hasło, że nic tej autorki nie czytałam - musiałam wypożyczyć "Bubę" i od niej zacząć. Czasem warto być posłusznym i nie kwestionować tonu nieznoszącego sprzeciwu. To była przyjemna lektura, którą połknęłam w jeden dzień. Nie tak dawno wyrzucałam sobie, że praktycznie nie czytam polskich autorów, a że mamy upały najlepsza będzie książka dla młodzieży, ale polecona dorosłej przez dorosłą. Kosmowska ma świetny styl, poczucie humoru i przy okazji potrafi wyważyć skrajne nastroje.

Buba ma 15 lat, jest córką znanych rodziców. Matka Maria to autorka poczytnych romansideł, ojciec Paweł realizuje się w telewizji. Wraz z nimi mieszka dziadek Henryk, a posiłki serwuje pani Bartoszowa. Niby nic nadzwyczajnego, ale to tylko pozory. Od pierwszych stron widać, że rodzinie daleko do zwyczajności. Matka wiecznie pisząca, spotykająca się z czy...

Neszka | 2014-04-01
Na półkach: 2014 r., Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2014

Początkowo spodziewałam się, że albo będzie to słaba książka obyczajowa, albo okaże się interesującą i przyjemną lekturą. Miałam jednak nadzieję, że nie będę żałowała poświęconego czasu. Na szczęście nie zawiodłam się, a książka wywołała u mnie pozytywne emocje i częsty uśmiech na twarzy.

Buba jest dziewczyna niezależną, trochę zagubioną, pragnąca rodzinnego szczęścia. Rodzice pochłonięci pracą, siostra z własnymi problemami małżeńskimi i kochający dziadek oraz troskliwa gosposia. Zdecydowanie nie jest to typowy model rodziny, w którym rodzice kochają swoje dzieci i starają się spędzić z nimi jak najwięcej czasu. Dlatego Buba, której imienia nie pamiętają nawet rodzice, chce za wszelką cenę to zmienić. Niestety, jak na złość wszystko zaczyna się komplikować, a Bubie pozostaje tylko gra w brydża czy ogóra z sąsiadami i dowcipnym dziadkiem. Na domiar złego na jej drodze pojawia się dwóch interesujących chłopaków, a ona sama nie jest pewna co właściwie czuje...

Przy tej książce śmiałam...

Elżbieta | 2012-08-12
Przeczytana: 2011 rok

Przeczytałam "Bubę" z ciekawości, co też ciekawego słychać w prozie dla młodzieży, usłyszałam też zachwyty wielu dorosłych nad książką. Nie rozczarowałam się.
Pani Kosmowska stworzyła arcyciekawy duet wnuczki i dziadka. Dziadek jest po prostu "powalający".
Autorka umie pisać o problemach dzisiejszych nastolatków z wyczuciem i humorem.

catunga | 2011-08-23

Dla młodzieży i dla starszych czytelników :) Nie czytać w komunikacji miejskiej, bo głośny śmiech zwraca uwagę ;)

Karolka | 2011-02-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Śmieszna, szczera, prawdziwa, napisana lekkim, zrozumiałym dla nastolatków językiem!

Moja przygoda z Bubą przydarzyła się dobre dwa lata temu, ale bardzo dobrze pamiętam, że czas spędzony z tą książką nie był zmarnowany. Powieść do reki wcisnęła mi moja mama, chwaląc humor i styl autorki; niewiele więcej myśląc zabrałam się do czytania.

"Kiedy ma się rodziców, dziadka, ukochaną parę dżinsów, martensy i własny pokój - życie wydaje się całkiem znośne i Buba o tym wie. Ale Buba to gracz, który walczy o najwyższą stawkę, jaką jest rodzinne szczęście. Bo Bubie do szczęścia potrzebne jest zawsze szczęście innych. Taka już jest."

Buba ma 15 lat, martensy, parę ukochanych dżinsów i staż w unikaniu sławy swoich rodziców. Jej mama jest poczytną autorką romansów, które uwielbiają rówieśnice Buby, tata Paweł zaś prowadzi własne show w telewizji. Dziewczyna ma też dziadka, który rozkochany w toto lotku wydaje na niego całą swoją emeryturę,a po południu wraz z wnuczką ogrywa ekscentrycznych sąsiadów w Ogóra.

Powieść obfituje w błyskotliwe dialogi, humor tryska z wielu stron całk...

Falldown | 2014-07-01

Buba - nastoletnia dziewczyna,córka pisarki i prezentera telewizyjnego, zmagająca się z otaczającą ją rzeczywistością, nieszczęśliwie zakochana,żyjąca w niezwykłym domu pełnym dziwnych historii.
Dziadek - ekscentryczny staruszek, nie szczędzący sobie dokuczliwych uwag, nadający książce niejakiego humoru.
Rodzice Buby- zapracowani, zainteresowani tylko własnym życiem, nadal nie wiedzący nawet do jakiej szkoły chodzi ich córka.
Opowieść przedstawiająca po części życie codzienne, czasami troszkę się dłużąca i nudnawa jednak po chwili znowu powraca jej wyjątkowy urok.
Podczas jej lektury nieświadomie wtapiamy się w uczucia dziewczyny, mającej wokoło jeszcze nadal obcy świat.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto