Chyba zołza

Wydawnictwo: Telbit

Chyba zołza zdobyła nagrodę w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży Wydawnictwa TELBIT. Osiemnastoletnia zołza (kochliwa feministka, wybuchowa, ale wrażliwa pracoholiczka, która uwielbia język polski) idzie do szkoły, rozważając swoje istnienie. Pokłócona z przyjaciółką, nieszczęśliwie zakochana, zdepresjonowana maturzystka o nieco sierotkowatym wyglądzie, jak każdy w tym wieku, przeżywa upadki i wzloty. Musi zmierzyć się z panią Laurą, ostrą polonistką, która jak strażnik więzienny pilnuje, aby wszyscy dobrze przygotowali się do matury, przeżyć swoją osiemnastkę, pójść na studniówkę, przemyśleć swoje uczucia do Daniela (zdolny poeta), Piotra (brunet, typ bondowski) oraz Mikołaja (blondyn o niebieskich oczach, wysoki, przystojny, wesoły, dżentelmen z prawdziwego zdarzenia, w dodatku harcerz), pogodzić się, pokłócić i znowu pogodzić z przyjaciółką, dogonić i przegonić poetycką gwiazdę liceum Cześka Trufla, przystąpić do matury... Tymczasem wszyscy odstawiają naukę na drugi plan, ponieważ już niedługo studniówka...

Airi | 2014-01-01
Na półkach: 2013, Przeczytane

Książka w ogóle nie przypadła mi do gustu. Z trudem udało mi się przez nią przebrnąć (co nie powinno być problemem, jest naprawdę króciutka). Najbardziej irytującą rzeczą w niej było to, że Zołza płakała ze złości, płakała z miłości, płakała z radości, płakała ze smutku. No ileż można?

| 2011-07-29
Przeczytana: 30 czerwca 2010

Książka wybitnie słaba, nudna... a przy tym wszystkim do skrajnej irytacji doprowadzić może nadużywane aż do znużenia słowo: "Zołza", występujące w co trzecim zdaniu.

Kaja | 2015-10-02

Bardzo fajna, lekka książka. Idealna na nudne wieczory. :)

MartaAnnaN | 2010-10-19

"Chyba Zołza" została przeczytana przeze mnie rok temu. Pamiętam, że bardzo mi się spodobała, ponieważ mogłam w niej czasami odnaleźć siebie i swoje problemy.
Polecam.

Marianna Fic | 2014-10-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Książka przypadła mi do gustu :) Ciekawiło mnie to z jakich jeszcze powodów główna bohaterka mogłaby uronić łzy? Jedyną rzeczą, która irytowała mnie przy czytaniu, polega na tym, że w co 3 zdaniu używane jest słowo "Zołza".

Diana | 2016-06-27

Dla mnie nawet spoko. Nie jest to na pewno nic wybitnego. Spodobał mi się dziecinny, dziwaczny tok myślenia głównej bohaterki

buraukkaforesee | 2011-10-16

Niby nie powinnam się przyznawać, że to książka bliskiej mi osoby :P

Super książka.Bardzo szybko sie ją czyta

Hikaru-Aya | 2016-09-02
natalia | 2016-08-09