Księżna w desperacji

Okładka książki Księżna w desperacji Eloisa James
Okładka książki Księżna w desperacji
Eloisa James Wydawnictwo: Amber Cykl: Księżna w desperacji (tom 1) Seria: Romans Historyczny literatura piękna
Księżna w desperacji (tom 1)
Romans Historyczny
Desperate Duchesses
Amber
2008-01-01
2008-01-01
Maria Górna
księżna uwodziciel uczucia romans romans historyczny XIX wiek

Świetna książka...

Świetna książka...

Lubię romanse historyczne, ale ta powieść była taka średnia.
Roberta denerwowała mnie przez większą część książki, za to postać Damona przypadła mi do gustu, jak dla mnie uratował tę książkę.

Lubię romanse historyczne, ale ta powieść była taka średnia.

Cieszy mnie to, że poza głównym wątkiem miłosnym były opisane przeżycia i sceny z życia bohaterów drugoplanowych. Przyjemne czytadło ;)

Książkę czytałam już tak dawno, że zapomniałam napisać o niej recenzji - ale, jak widać, nie zapadła mi głęboko w pamięć, skoro tak szybko o niej zapomniałam... Był to taki "typowy" romans historyczny - nic szczególnego, ale miło było czytać. :)

Ho, ho, ho... trafił mi się wyjątkowo dobry romans, romans historyczny. Perełka w swoim gatunku: lekki, zabawny, przyjemne seny erotyczne, nienachalne, niebanalne, w nieprzesadnej ilości. Moja pierwsza książka autorki. Z pewnością nie ostatnia. Przeczytałam z ogromną przyjemnością. Ponadto, mam nadzieję na dalszy ciąg historii księcia i księżnej Beaumont, bo ta ma jeszcze sporo zakrętów przed sobą.
II poł. XVIII w., czasy libertynów i cnotliwych dziewic, historie zupełnie inne, niż te, po które najczęściej sięgam w romansach - Anglia I poł XIX w., do tej pory mój ulubiony okres na klimatyczny romans:)

Za mała hrabiego Damona za dużo Jemmy i spółki, ale czyta się fajnie.

Za mała hrabiego Damona za dużo Jemmy i spółki, ale czyta się fajnie.

Bardzo fajna książka Na Długie Zimowe lub deszczowe dni. Bardzo szybko się ją czyta, jest wielowątkowa autorka opowiada historię z punktu widzenia kilku osób ,nie tak jak zazwyczaj w tego rodzaju książkach gdy autorzy opisują historie tylko wyłącznie z punktu widzenia głównej bohaterki.

Fajna, ale mnie za bardzo nie wciągnęła. Żeby książka mi się spodobała, musi mnie wciągnąć, a tą książkę czytałam przez długi czas. Więcej na: http://inthefuturelondon.blogspot.com/2016/07/ksiezna-w-desperacji-eloisa-james.html

Książka bardzo fajna wciągająca a co za tym idzie szybko się ją czyta. Historia Roberty doprowadzała mnie do śmiechu, a czasem denerwuje. Lady Roberta jest jedynaczką. Wychowywana przez nadopiekuńczego ojca,pseudonim "Zwariowany Markiz". Nie chce wprowadzić córki na salony co jest dala niej nie zrozumiałe. Ojciec zgadza się aby zamieszkała , ze swoją daleką kuzynką, ze strony matki...
Księżna Jemma zgadza się na wprowadzenie swojej kuzynki do towarzystwa i znalezienie jej dobrego męża. Na nieszczęście wszystkich niedoświadczona Roberta wybrała sobie na męża nieosiągalnego meżczyznę w Londynie, księcia Villersa. Roberta wpada w oko bratu Jemmy - Damon Lord Gryffin, jest pewny siebie, zabawny i ironiczny, przystojny. Bardzo zaintrygowała go Roberta, która na początku nie zwraca na niego uwagi.Z czasem ciągnie ich do siebie coraz bardziej. Roberta nawet nie jest świadoma ,że jej miłość do Villiersa zaczyna przygasać. Damon i Roberta i syn Damona Teddy i ich nienarodzone dziecko na koniec są razem , ciekawa jestem jak potoczą się ich losy w kolejnej części i co będzie z Jemmą i księciem

Książka bardzo fajna. Szybko się ją czyta, no i wciąga. Historia Roberty jest miejscami zabawna, a miejscami intrygująca. Jednak w książkach z tej serii denerwuje mnie, że autorka porusza temat Jemmy i jej księcia, a koniec końców żeby dowiedzieć się, co się stanie trzeba przeczytać kolejnych pięć książek. Jak dla mnie to trochę za dużo. No, ale oczywiście serdecznie polecam i zabieram się za czytanie kolejnych części.

• Romans historyczny
  • Romans