Pan Mamutko i zwierzęta

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-317-3
dla dzieci, opowiadania
Agnieszka

Pan Mamutko jest „wielkim miłośnikiem zwierząt i znawcą ich języków”. Może się poszczycić znajomością z bykiem - specjalistą od krowich mód, dzielną żyrafą z ruchu oporu, spragnionym świątecznego ciepła karpiem... Jego przygody zapierają dech w piersiach!
Uwaga! Książka działa z zaskoczenia - rozśmiesza w najmniej spodziewanym momencie!

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=700

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=700

Amarisa | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

"Jeśli szukacie książki pełnej ciekawych przygód oraz humoru, to świetnie trafiliście! Najnowsza książka Pawła Beręsewicza sprawdzi się doskonale w tym temacie. Nie będziecie żałować wydanych pieniędzy na „Pana Mamutko i zwierzęta”. Zaskakująco pomysłowe historyjki idą tu bowiem w parze z dopracowanym wydaniem samej książki, której ozdobą są ilustracje pani Ewy Podleś. Naprawdę gorąco polecam <3"

Pełna recenzja na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/pan-mamutko-i-zwierzeta-pawel-beresewicz/

ZwykłaMatka | 2017-03-23
Przeczytana: 20 marca 2017

Paweł Beręsewicz to kolejny polski autor, po którego książki mieliśmy przyjemność kilkakrotnie sięgać. Tym razem uraczył nas tytułem "Pan Mamutko i zwierzęta". Pisząc w skrócie: publikacja pełna zabawnych sytuacji i gry słownej.
Pan Mamutko jest wielbicielem zwierząt. W dodatku potrafi się z nimi porozumieć! Tylko on potrafi zmotywować ślimaka do bicia życiowych rekordów, czy zapewnić gołąbkom ogrzewany salon. Książka zawiera 10 różnych opowiadań, nie związanych ze sobą treścią. Można więc czytać je "na wyrywki" nie tracąc przy tym wątku. Każda z historii, pisana lekkim językiem, wzbudza inny rodzaj emocji.

Agniecha | 2011-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Polski tłumacz- Paweł Beręsewicz, przez wiele lat nauczał w szkole. W końcu, ten autor słowników polsko-angielskich, postanowił spróbować swoich sił w tworzeniu tekstów dla młodych czytelników. Jego pierwszą pracą w tym kierunku były wiersze dla dzieci – „Lalki Dorotki”, jednakże dopiero „Co tam u Ciumków?” poruszyło szerszym gronem krytyków, a tym samym zostało nagrodzone kilkoma znaczącymi nagrodami w świecie literackim. Zdecydowana większość jego prac wydana została przez Wydawnictwo Skrzat, które w 2008 roku postanowiło wznowić jego opowiadania w książce „Pan Mamutko i zwierzęta”.
Pan Mamutko mieszka ze swoją żoną- Panią Mamutkową, w domku jednorodzinnym na przedmieściach Sianoka. Uznawany jest on za prawdziwego miłośnika zwierząt, który nie tylko potrafi przemawiać ich językiem, ale także stanowi idealnego pośrednika w rozwiązywaniu ich problemów. W dziesięciu opowiadaniach, zebranych w książce „Pan Mamutko i zwierzęta”, tytułowy bohater – Pan Mamutko, spotyka na swojej...

katecz | 2015-05-22
Przeczytana: 2014 rok

Mój syn (5 lat) tak się zaśmiewał przy niektórych opowiadaniach, że na pewno jeszcze kiedys wypozyczymy tą książkę ;)

książek: 1915
Asia-Polihymnia | 2012-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Przezabawna książeczka o perypetiach pana Mamutko (miłośnika zwierząt i znawcy ich języków) z różnymi zwierzętami.
Może stanowić jedną z pierwszych samodzielnych lektur dziecka - czcionka spora, dość krótkie rozdziały, wciągające historyjki - lub sprawiać masę przyjemności zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, podczas głośnego czytania.

Kasia | 2017-04-23
Werka | 2017-04-13