Pan Mamutko i zwierzęta

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-317-3
dla dzieci, opowiadania
Agnieszka

Pan Mamutko jest „wielkim miłośnikiem zwierząt i znawcą ich języków”. Może się poszczycić znajomością z bykiem - specjalistą od krowich mód, dzielną żyrafą z ruchu oporu, spragnionym świątecznego ciepła karpiem... Jego przygody zapierają dech w piersiach!
Uwaga! Książka działa z zaskoczenia - rozśmiesza w najmniej spodziewanym momencie!

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=700

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=700

Agniecha | 2011-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2011

Polski tłumacz- Paweł Beręsewicz, przez wiele lat nauczał w szkole. W końcu, ten autor słowników polsko-angielskich, postanowił spróbować swoich sił w tworzeniu tekstów dla młodych czytelników. Jego pierwszą pracą w tym kierunku były wiersze dla dzieci – „Lalki Dorotki”, jednakże dopiero „Co tam u Ciumków?” poruszyło szerszym gronem krytyków, a tym samym zostało nagrodzone kilkoma znaczącymi nagrodami w świecie literackim. Zdecydowana większość jego prac wydana została przez Wydawnictwo Skrzat, które w 2008 roku postanowiło wznowić jego opowiadania w książce „Pan Mamutko i zwierzęta”.
Pan Mamutko mieszka ze swoją żoną- Panią Mamutkową, w domku jednorodzinnym na przedmieściach Sianoka. Uznawany jest on za prawdziwego miłośnika zwierząt, który nie tylko potrafi przemawiać ich językiem, ale także stanowi idealnego pośrednika w rozwiązywaniu ich problemów. W dziesięciu opowiadaniach, zebranych w książce „Pan Mamutko i zwierzęta”, tytułowy bohater – Pan Mamutko, spotyka na swojej...

katecz | 2015-05-22
Przeczytana: 2014 rok

Mój syn (5 lat) tak się zaśmiewał przy niektórych opowiadaniach, że na pewno jeszcze kiedys wypozyczymy tą książkę ;)

Asia-Polihymnia | 2012-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Przezabawna książeczka o perypetiach pana Mamutko (miłośnika zwierząt i znawcy ich języków) z różnymi zwierzętami.
Może stanowić jedną z pierwszych samodzielnych lektur dziecka - czcionka spora, dość krótkie rozdziały, wciągające historyjki - lub sprawiać masę przyjemności zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, podczas głośnego czytania.

MoWi | 2016-10-09
Przeczytana: 09 października 2016