Snajper u bram Stalingradu

Tłumaczenie: Marek Skierowski
Wydawnictwo: XXL
The notes of a Russian sniper
978-83-62381-99-9
literatura faktu
adorable

Wasilij Zajcew to nazwisko znane wszystkim, którzy oglądali film "Wróg u bram". Książka ta to wspomnienia samego Zajcewa - autentycznej postaci, strzelca wyborowego Armii Czerwonej, obrońcy Stalingradu z 1942 r. - na których oparty został scenariusz filmu. Jednak prawdziwa historia, opowiedziana słowami jej bohatera, jest jeszcze bardziej wciągająca. II wojna światowa. Pod Stalingradem toczy...

II wojna światowa.
Pod Stalingradem toczy się zażarta walka. Osławiony swoimi snajperskimi wyczynami Rosjanin Wasilij Zajcew, podstępnie eliminuje wrogów. Wieść o jego wyczynach dociera do obozu niemieckiego, gdzie powstaje plan rozprawienia się z groźnym przeciwnikiem. W rezultacie dochodzi do pojedynku Zajcewa z najlepszym strzelcem niemieckim, majorem Konigiem. Dwóch żołnierzy zaczyna prowadzić ze sobą dramatyczną walkę, tórej tłem są historyczne wydarzenia znad Wołgi.

Lenfer_chat | 2016-05-20
Pavol | 2016-05-12