Mój dżihad

LubimyCzytać

Przy raporcie ze swego zycia, ktory książka "Moj dzihad" składa nam Aukai Collins, najbardziej emocjonujący scenariusz Jamesa Bonda jest nudna czytanka. Dramatyczne uwikłania bohatera walczącego w Afganistanie, Kosowie i Czeczenii wpychają go w swiat CIA i FBI. Po drodze jest smierc. Ale w tym, komu wolno ja zadawać, a komu nie, tkwi sedno filozofii autora. I dlatego przy pojeciu "dzihad" tak wazny jest ten niewielki dodatek "mój". Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książek o Rosji i Czeczenii ("Pandrioszka", "Głowa o mur Kremla" i "Głowa o mur Kremla - Nowe fakty") Szczerze polecam te książkę, ktora wstrząśnie Twoim dotychczasowym podejściem do terroryzmu, islamu, a przede wszystkim do oceny działań służb specjalnych. Nadkom. Dariusz Loranty, szef policyjnych negocjatorów Komendy Stołecznej Policji, były funkcjonariusz Biura Operacji Antyterrorystycznych Ociekające krwią wyznanie uczestnika szkoleń w obozach Osamy bin Ladena w Afganistanie. "The Washington Post" Był wysportowanym, niebieskookim, irlandzko-amerykanskim religijnym neofita, ktory stał się swietym wojownikiem w imię islamu - dopóki swieta wojna nie zaczęła się zmieniać... Aukai Collins dorastał w trudnym swiecie: porzucony, walczący o zycie na ulicy. W czasie pobytu w poprawczaku przeszedł na islam, a nastepnie wkroczył na sciezke walki ramie w ramie z muzułmanami, ktorzy byli obiektem ludobójstwa w Czeczenii oraz innych krajach. Gdy ataki terrorystyczne na cywilów na całym swiecie przybrały na sile, Aukai został poproszony o udział w misji, ktora miała na celu uprowadzanie zakładników i zabijanie cywilów - coś, czego nigdy by nie zrobił. Pozbawiony złudzeń przez tych, ktorzy używali islamu dla swoich własnych celow lub do ataków na niewinnych, Aukai zaoferował swoje usługi FBI oraz CIA jako informator ds. walki z terroryzmem, co skutecznie zbliżyło go do jednego z przywódców ataków z 11 września 2001 r. Jego wielka siła i umiejętności - mogące pomóc w rozwiązaniu problemów dotyczących walki amerykanskich urzędników z czymś, czego nie rozumieli - zostały zignorowane przez niekompetentnych członków amerykanskich agencji wywiadowczych. "Moj dzihad" jest historia pokazującą od wewnątrz jedno z największych zagrożeń swiatowego pokoju oraz stabilności współczesnego swiata, opowiedziana przez niedającego o sobie zapomnieć prawdziwego wojownika, ktory przeszedł swa drogę, walczył w bitwach i przezył, by o nich opowiedzieć.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!