Myśli św. Augustyna

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
83-7015-276-7
religia
kamk

Niniejsza książeczka, reprint wydania z 1935 roku, podaje tylko szczupły i skromny wybór myśli potężnego ducha św. Augustyna, zaczerpniętych głównie z różnych mniej znanych i nietłumaczonych na polski dzieł, uprzystępniając w ten sposób, w szacie aforystycznej, ich piękno i głębię. Duch ludzki skłania się przed przebogatą pełnością myśli św. Augustyna i zalicza go do największych duchowych wodzów ludzkości. A jest on przy tym, mimo rozdziału ponad piętnastu wieków, dziwnie nam bliski, gdyż myśli i czuje jak my. Wyboru dokonał ks. Stanisław Bross.

Tonatio | 2012-11-16

Doktorowie Kościoła to już chyba najmniej popularne teksty w tych podłych, obrosłych pleśnią humanizmu czasach. Ludzie którzy uważają się za cywilizowanych europejczyków i tak sięgną po tę pozycję, zaś reszta będzie żywić swe abominacje i fobie bez względu na opis i ocenę tej książki. Dlatego bliższa recenzja myśli wielkiego, afrykańskiego filozofa nie ma sensu.

Mea-Libri | 2016-07-19
xPain666 | 2015-06-24