Młodzież i sukces życiowy

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-515-7

Sukces życiowy to nie tylko kategoria teoretyczna i ideologiczna, lecz także forma praktyki społecznej, ważna z perspektywy konstruowania tożsamości człowieka. Prezentowana książka wpisuje się we współczesne dyskusje nad społecznymi oraz edukacyjnymi kontekstami sukcesu życiowego. Jej pierwsza część poświęcona jest analizie teoretycznych koncepcji odnoszących się do sukcesu życiowego w ramach nauk pedagogicznych i społecznych, a także rekonstrukcji różnorodnych ideologii sukcesu w społeczeństwie nowoczesnym i ponowoczesnym. Druga część publikacji zawiera wyniki badań jakościowych nad społecznymi konstrukcjami sukcesu życiowego młodzieży w czterech państwach europejskich – Polsce, Czechach, Niemczech i Holandii. Mamy nadzieję, że książka zostanie życzliwie przyjęta przez wszystkich zainteresowanych problemem sukcesu życiowego w teorii i praktyce społeczno-edukacyjnej.

Dobrochna Hildebrandt-Wypych

Katarzyna Kabacińska