Chaos w zakonie

Cykl: Templariusze (tom 3) | Seria: Powieść historyczna
Wydawnictwo: Rebis
Order in chaos
hunter

13 października 1307 roku. Zakon Świątyni spotyka nagły koniec - król Filip Piękny bez ostrzeżenia wysyła swoją armię, by w ciągu jednego ranka zatrzymała wszystkich templariuszy we Francji, tudzież nasyła na nich inkwizycję. Sir William Sinclair, ostrzeżony w ostatniej chwili przez mistrza de Molaya, ucieka z Francji z legendarnym skarbem. Na pokładzie galeonów z La Rochelle wyrusza też załoga komandorii oraz... piękna baronowa. Kiedy nadzieje na zrehabilitowanie zakonu rozwiewają się wraz z dymem po spaleniu na stosie wielkiego mistrza, Sinclair zwalnia swoich templariuszy ze ślubu posłuszeństwa papieżowi i prowadzi ich po raz ostatni do walki, aby wesprzeć króla Roberta I w bitwie o niezawisłość Szkocji. A na horyzoncie już tylko Meryka...

Ostatnia część emocjonującej trylogii historycznej o narodzinach i upadku owianego legendą zakonu templariuszy. W tym cyklu Rebis wydał "Rycerzy czerni i bieli" oraz "Honor rycerza".

Jack Whyte zdobył uznanie serią "The Camulod Chronicles", której kanwę stanowią legendy arturiańskie. Powieść o templariuszach wydano w kilkunastu krajach.

źródło opisu: [Rebis, 2009]

Cochise | 2017-03-09
Przeczytana: 28 lutego 2017

Ostatnia część historii Zakonu Templariuszy.Bardzo ciekawie powiązane postacie i wydarzenia historyczne z fikcyjnymi.Może trochę słabsza od poprzednich części,ale mimo wszystko - warto.

Ksl1302 | 2017-04-20
Przeczytana: 2012 rok