"Tazarem" ku Antarktydzie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
Antarktyda, podróż, reportaż
literatura faktu
Marek

Nie naukowa strona ekspedycji jest głównym tematem reportażu, lecz to, co członkowie wyprawy widzieli i przeżyli na dalekim Lodowatym Oceanie Południowym. Zetknięciu się z Antarktyką towarzyszyły wielkie emocje. Zimne burzliwe wody, niezliczone góry lodowe, skaliste wyspy o poszarpanych szczytach, pingwiny, foki - to wszystko dostarczyło niezwykłych wrażeń. A obok tego życie na statku, atmosfera wśród załogi, ciężka praca rybaków, wreszcie krótki postój w Kapsztadzie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne