Co nas łączy? Dialog z niewierzącymi.

Wydawnictwo: WAM
83-7097-960-2
wiara, rozum, ateizm, Polska
filozofia i etyka
emm

W co wierzy ten, kto nie wierzy? Tak brzmiał temat dyskusji, jaka toczyła się w roku 2001 na łamach kwartalnika Życie Duchowe. W czterech numerach pisma opublikowano interesujące wypowiedzi autorów różnych profesji. Znależli się tam m.in.: filozof - Jan Woleński (jego obszerne teksty stanowią oś całej debaty); socjolodzy - Hanna Świda-Ziemba, Zygmunt Bauman, Ireneusz Krzemiński; prawnik - Ewa Łętowska; pisarz - Stanisław Lem; redaktor naczelny Gazety Wyborczej - Adam Michnik; publicyści - Adam Szostkiewicz i Bronisław Wildstein; psychoterapeuci - Anna Dodziuk i Wojciech Eichelberger. Na początku roku 2002 dyskusja przeniosła się na łamy miesięcznika Przegląd Powszechny. Trzy ważne wypowiedzi stamtąd pochodzące zamykają niniejszą książkę, a wstęp Leszka Kołakowskiego doskonale wprowadza w jej problematykę. Ta publikacja na pewno przyczyni się do lepszego rozumienia naszego świata, świata wierzących i niewierzących.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/co-nas-laczy-dialog-z-niewierzacymi/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/co-nas-laczy-dialog-z-niewierzacymi/

AGnieszka | 2013-02-02

KONIECZNIE