Grupa Bloomsbury. Brytyjska bohema kręgu Virginii Woolf

978-83-89273-76-5
Virginia Woolf, Bloomsbury, album
albumy
Wiedenka

Album stanowi kompendium wiedzy na temat kontrowersyjnej Grupy Bloomsbury, działającej w pierwszej połowie XX w., a także sylwetek jej twórców. Skandalizującą grupę o nieformalnym charakterze tworzyli artyści, pisarze, intelektualiści skupieni wokół Virginii Woolf i jej siostry Vanessy Bell. Chociaż zapamiętano ich głównie jako ludzi ekstrawaganckich, jawnie odrzucających normy i struktury epoki wiktoriańskiej, to ich twórczość wywarła ogromny wpływ na współczesną angielską i światową sztukę oraz literaturę. Piękne ilustrowany katalog zawiera obrazy, drzeworyty, litografie tak znanych artystów jak: Vanessa Bell, Duncan Grant, Roger Fry i Dora Carrington, a także zaprojektowane przez nich meble oraz książki wydane przez słynną oficynę Hogarth Press.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/grupa-bloomsbury/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/grupa-bloomsbury/