Lot nad Chinami

Tłumaczenie: Alicja Choińska
Seria: Na Krańce Świata
Wydawnictwo: G+J
8389019078
Chiny, lot balonem, balon, lotnia
Misieńka

Otwierają się bramy Państwa Środka. Rozpoczyna się podniebna podróż, która potrwa kilka lat. Umiłowanie sportów lotniczych okaże się najlepszym paszportem, pozwalającym przemierzać regiony zakazane dla cudzoziemców. Gilles Santantonio balonem przeleci nad pustynią Gobi, nad Chińskim Murem, dzięki lotni znajdzie się na Emeishan, świętej górze buddystów, na motolotni przeleci nad Sichuanem - ogrodem Chin i nad żółtym smokiem w chińsko-tybetańskich górach... To podróż przez kraj podlegający ciągłym przemianom, w czasie której Gilles Santantonio otrze się o tragedię na placu Tiananmen, kilkakrotnie napisze samokrytykę, by uniknąć więzienia, spotka wyjątkowych ludzi - pierwszych chińskich lotniarzy, rybaków łowiących z kormoranami, mnichów buddyjskich czy artystów z teatru Dongów.

źródło opisu: www.gjksiazki.pl

źródło okładki: www.gjksiazki.pl