Urbs celeberrima. Przewodnik po zabytkach Krakowa

Wydawnictwo: WAM
7 (11 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-7318-730-8
sztuka

Urbs celeberrima. Przewodnik po zabytkach Krakowa pióra prof. Michała Rożka - ucznia Karola Estreichera - znawcy i pasjonata zabytków i kultury Krakowa w rzeczowym przekazie autorskim oddaje europejskość byłej stolicy Polski, miasta bogatego tradycją świecką i religijną. Całość dopełniają czarno-białe ilustracje oraz indeksy, osobowy i rzeczowy. Przewodnik jest uzupełnieniem "Silva rerum", książki poświęconej kulturze Krakowa, wydanej przez Wydawnictwo WAM w 2005 roku.
Urbs celeberrima. Przewodnik po zabytkach Krakowa - autorstwa wybitnego znawcy Krakowa profesora Michała Rożka to najnowsza publikacja przedstawiająca, poprzez zabytki, historię kultury i sztuki królewskiego miasta.
Napisany z niezwykłą swobodą i erudycją tekst uzupełniony został o wiele interesujących faktów i niezbędnych dat oraz indeks.
Książka jest pięknym świadectwem historii kultury Krakowa. Ukazuje, jak stapiały się i przenikały pod Wawelem prądy i kierunki artystyczne, tworząc mozaikę barw europejskiej sztuki; dowodzi, że sztuka jest własnością uniwersalną.
Przewodnik po zabytkach Krakowa polecamy każdemu, kto chce stać się znawcą krakowskich zabytków, ale również wszystkim, którzy kochają miasto i czują jego genius loci.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Angelika | 2016-06-28
Na półkach: 2016, Przeczytane

Rewelacyjny przewodnik po Krakowie! Wszystko opisane dokładnie, począwszy od historii, przeznaczenia, wyposażenia. Gorąco polecam dla każdego !

justi | 2011-07-15
Przeczytana: 2009 rok

Warto przeczytać, żeby poznać Kraków z innej strony.

jahdamus | 2016-03-18
Magdellusz | 2013-12-14