Narzeczony z Morza. Baśnie skandynawskie

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Aleksandra

Zbiór baśni pełen trolli, diabłów, czarownic i innych magicznych stworów mieszkających w mrocznej Skandynawii.

Ilustrował Andrzej Strumiłło.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Dociekliwy_Kotek | 2013-12-20
Przeczytana: grudzień 2013

Jeśli coś jest dobre, nie ma sensu tego zmieniać - pozostaje zatem zagadką, dlaczego Robert Stiller uparł się "podrasować" język baśni skandynawskich, zwykle prosty i unikający figur retorycznych, czemu uparł się dodać kilka rzeczy od siebie ("Narzeczony z morza") - przecież szukając bajek nie szuka się złożonych powieści psychologicznych i historii budowania trwałej relacji.
Da się przeczytać, ale lepsze wrażenia pozostały mi po bajkach z serii "Dzieł pisarzy skandynawskich".

Werbena | 2016-10-02

Baśniowy powiew ze Skandynawii, z mrocznymi jak krasnoludzie korytarze ilustracjami. Warto poznawać klechdy świata.

adelina | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

zbiór baśni skandynawskich dla dzieci - z pięknymi malarskimi ilustracjami bodajże Strumiłły

| 2014-05-11
Irulana | 2014-04-26