Japonia. Podróże marzeń

Tłumaczenie: A. Wolski, S. Wolska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (czerwona)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - Japan
przewodnik, Japonia
kamk

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

Książka jest dokładnie tym co sugeruje tytuł serii "Podróże marzeń". Można się przy niej rozmarzyć o dalekiej podróży, posnuć plany ale w podróż to raczej z nią się lepiej nie wybierać. Po pierwsze dlatego, że jest ciężka (wydana na kredowym papierze), w twardej okładce i nieporęczna. Po drugie - przydatność mapek tu zamieszczonych jest co najmniej wątpliwa (niewielka szczegółowość, nazwy po angielsku). Po trzecie - z uwagi, iż książka jest o całej Japonii, większość atrakcji jest potraktowana "po łebkach" i skupiono się na najważniejszych.
Natomiast na plus zaliczyłbym pierwszą część - tzw. wademekum - całkiem nieźle napisane, zawiera sporo informacji o kraju, ciekawostki i trochę przydatnych informacji. Plusem jest tu również duża ilość porządnych fotografii.
Generalnie - ładna, solidna książka na półkę, stanowiąca swoisty "starter" przed podróżą. Do samej podróży to lepiej przygotowywać się z innych żródeł.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-26

Ani nie treść, ani nie ilustracje. Można odpuścić, przewodnik National Geographic znacznie lepszy.

ArtZ72 | 2016-12-02
Na półkach: Japonia, Przeczytane