9770208913556
fata

"Cuda świata" to ekskluzywna kolekcja 25 albumów. Każdy z nich to wyczerpująca i barwna publikacja przybliżająca czytelnikowi kraj, jego kulturę oraz najważniejsze miejsca i obiekty z prestiżowej listy Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Każdy tom kolekcji zawiera opis 100 najważniejszych zjawisk, miejsc, rzeczy, które tworzą niepowtarzalny klimat przedstawianego państwa. Czytelna...

Każdy tom kolekcji zawiera opis 100 najważniejszych zjawisk, miejsc, rzeczy, które tworzą niepowtarzalny klimat przedstawianego państwa. Czytelna chronologia i łatwa nawigacja oraz unikalne zdjęcia, najbardziej aktualne i różnorodne informacje, których dotąd trzeba było szukać w wielu odrębnych publikacjach, oraz wysoki poziom edytorski wydania wyróżnia kolekcję i czynią ją niezwykle atrakcyjną i unikalną dla wszystkich miłośników podróży, historii świata i ludzkości.

źródło opisu: New Media Concept, 2008

źródło okładki: własne

Matacz | 2012-12-10
Przeczytana: 25 listopada 2012

Książka jest jedynie liźnięciem Włoch, gdyż na 160 stronach pewnie nie zmieściłby się pełny opis nawet jednej z wymienionych atrakcji lub zabytków. Jednak po tym liźnięciu na języku czuć ekscytujący smak słonecznej Italii i ma się ochotę na dużo więcej i właśnie to jest urokiem tej książki. Pozostawia niedosyt, który trzeba zaspokoić najlepiej wyjazdem zaraz po skończeniu lektury. Nie jest to przewodnik, za to świetnie pełni funkcję motywacyjną do poszerzania wiedzy lub przyszłych wojaży. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji zasmakować Włoch.

marika3333 | 2012-05-30
Przeczytana: 30 maja 2012

Dobry wstęp do przewodnika turystycznego.
Minusem są małe litery i święcący papier, który odbija światło.

Agnieszka | 2015-11-23
wik699 | 2015-08-11