Ojciec Pio. Mistrz sumień

Tłumaczenie: Salezy O. Kafel OFMCap
Wydawnictwo: M
Dolcissmo Iddio. 41 lettere indite alla diletta figlia spirituale Giuseppine Morgera
83-7221-186-8
święty, Pio, listy
religia
Agnieszka

Tysiące ludzi z całego świata przybywały do San Giovanni Rotondo by wyspowiadać się i wysłuchać rad ojca Pio, który spędzał dziennie ponad dziesięć godzin w konfesjonale. W 1918 roku ojciec Pio został obdarzony stygmatami, widomymi znakami Męki Pańskiej. Te pięć bolesnych ran nigdy się nie zagoiło ani nie spowodowało zakażenia, a lekarze nie potrafili wyjaśnić ich pochodzenia. Książka zawiera...

Książka zawiera 41 listów nie wydanych do tej pory drukiem, napisanych przez ojca Pio w latach 1915-1919 do Józefiny Morgera, jednej z jego pierwszych córek duchownych. Z treści publikowanych tu listów wyłania się głęboka mądrość duchowa ojca Pio jako kierownika duchowego, który zna i rozumie rozmaite uwarunkowania ludzkiej natury, obciążone problemami i niepewnością.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://exodus.lublin.pl/pozycja.php?id_poz=1307&id...»

Kania1312 | 2017-04-10
Na półkach: Religia, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Książka jest zbiorem listów o. Pio do Józefiny Morgera - jednej z jego córek duchowych. Listy zostały napisane w latach 1915 - 1919. Z listów da się wyczytać duchowe porady o. Pio. Książkę trudno oceniać pod kontem literackim, to tak jak ze wszystkim pismami czy listami prywatnymi świętych. Po prostu albo się rozumie, albo nie. Wszystko zależy od osoby czytającej i jej poziomu zaangażowania religijnego.

K-czyta | 2014-12-29
Przeczytana: grudzień 2014

Niemal równo rok temu dzieliłam się swoimi wrażeniami z lektury książki „Święty Ojciec Pio. Cyrenejczyk dla wszystkich”, będącej oficjalną biografią (chociaż w wersji skróconej) Franceska Firgione. Wspominałam wówczas, że ta pozycja znacznie poszerzyła moją wiedzę o tym niezwykłym kapucynie, ale chciałabym kiedyś sięgnąć także po pisma jego autorstwa, z nadzieją, że to pozwoli mi poznać go jeszcze lepiej. Dzięki publikacji „Ojciec Pio. Mistrz sumień” miałam ku temu okazję.

Ojciec Pio, w czasie swojej wieloletniej działalności, niejednokrotnie wskazywał drogę ludziom, którzy zwracali się do niego o radę. Szczególnie mocno to kierownictwo w sprawach wiary widać w korespondencji prowadzonej przez niego ze swoimi duchowymi córkami. Jedną z nich była Józefina Morgera i to listy kierowane właśnie do niej zawiera wspomniany zbiór. Czterdzieści jeden listów pisanych na przestrzeni kilku lat, począwszy od roku 1915, a na 1919 kończąc, to swoista podróż przez niełatwe i wyboiste ścieżki...

Paula | 2015-05-18
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane