Moja Ciotka Sroka

Wydawnictwo: BIS
Dorota_1988

Bajki o przyjaźni, mądrości i tolerancji Moja Ciotka Sroka to księga pełnych humoru bajek opowiadanych przez srokę - bajarkę, a zarazem opowieść o dorastaniu do zrozumienia świata i samego siebie. Słuchaczką, a jednocześnie bohaterką tych bajek jest kilkumiesięczna księżniczka Julianka, która wraz z Ciotką Sroką będzie zgłębiać tajemnice czasu, oswajać strach, poznawać smak przyjaźni i...

Bajki o przyjaźni, mądrości i tolerancji

Moja Ciotka Sroka to księga pełnych humoru bajek opowiadanych przez srokę - bajarkę, a zarazem opowieść o dorastaniu do zrozumienia świata i samego siebie. Słuchaczką, a jednocześnie bohaterką tych bajek jest kilkumiesięczna księżniczka Julianka, która wraz z Ciotką Sroką będzie zgłębiać tajemnice czasu, oswajać strach, poznawać smak przyjaźni i granice tolerancji. Srocze opowieści to bajki od lat 5 do 105.

Nikt lepiej nie opowiada bajek niż moja Ciotka Sroka! Od niej dowiedziałam się, dlaczego na wierzbie wyrosły gruszki, skąd wzięły się pisanki, dlaczego biedronki są czerwone i wielu jeszcze niezwykłych rzeczy. Fantastycznie jest mieć Ciotkę Srokę! Sami się przekonacie, jeśli otworzycie tę książkę!

źródło opisu: Wydawnictwo Bis, 2009

źródło okładki: http://wydawnictwobis.com.pl/

Emka | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Zaciekawiona malutka dziewczynka słucha opowieści swojej "ciotki" sroki. Jak to gruszki na wierzbie wyrosły, jak by tu zbudzić śpiącą zimę, skąd na świecie pisanki i wiele innych. Ciekawa książka, którą miło się czyta.

Keenyah | 2015-09-13
Na półkach: Z Maksiem :), Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Świetna książka dla dzieciaków!
Opowieści ciotki sroki są genialne, lekko sarkastyczne wypowiedzi rozśmieszały mojego syna i bardzo ciekawiło go co będzie dalej, więc przeczytaliśmy z wielką przyjemnością.
Polecam

ZaczytanaMery | 2011-11-09
Przeczytana: 01 października 2011

Dlaczego gruszki nie rosną na wierzbie? Skąd się wzięły pisanki? Dlaczego biedronki są czerwone? Odpowiedzi na te i inne pytania wszystkie ciekawe świata dzieci znajdą w książce "Moja Ciotka Sroka" Liliany Bardijewskiej twórczyni licznych słuchowisk i sztuka teatralnych dla dzieci, tłumaczki literatury bułgarskiej, autorki powieści dla dzieci: Rabatuj, Bractwo Srebrnej Łyżeczki oraz bajki dla najmłodszych: Zielony wędrowiec.

Pewnego marcowego dnia kilkumiesięczna Julianka wychowywana przez nianię zostaje wywieziona na skraj ogrodu pod wielki dąb ze starą gałęzią na czubku. Dziewczynka strasznie się nudzi gdyż jej jedynym zajęciem jest leżenie w wózku. Zaczyna płakać, aż tu nagle nad jej głową pojawia się gadatliwa i przekonana o swojej genialności Sroka. W taki właśnie sposób mała Julianka poznaje swoją nową ciocię- Ciotkę Srokę. Od niej mała dowiaduje się między innymi: skąd wzięły się pisanki i choinka, dlaczego biedronki są czerwone, co oznacza zajęcza odwaga i jak obudzić...

jagarkar | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Jak dla mnie nudne... Może jednak dzieciom się spodoba ;)

Sucha | 2016-03-06
wikichrust | 2014-01-24