Tajemnica szafranu

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 11)
Wydawnictwo: Zakamarki
Saffransmysteriet
Lasse, Maja, Valleby
Irm

Z Supersamu w Valleby skradziono cały zapas szafranu, najdroższej przyprawy świata. Święta Bożego Narodzenia są zagrożone – trudno je sobie wyobrazić bez szafranowych bułeczek! Lasse i Maja oferują pomoc w odnalezieniu sprawcy, ale kierownik sklepu wyprasza ich za drzwi. Na szczęście już wcześniej zdążyli poczynić szereg obserwacji.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl/

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/

bibi | 2016-05-06
Przeczytana: maj 2016

Książka jest o tyle wciągająca, że wątek śledztwa dziecko może próbować rozwiązać samo. Jest zagadka do rozwiązania, trzeba stawić jej czoła. Zagadka i tropienie przestępcy jest fascynujące, a rozwiązanie dość zaskakujące:) Można to zrobić samemu (duża czcionka, wciągająca akcja, czarno-białe charakterystyczne ilustracje), można z rodzicem (spodobały mi się te zabawne nosy i zawadiacki styl kreski H. Willis, akcja, która prowadzi krok po kroku do rozwiązania zagadki. Jeden tytuł to około pół godziny głośnego czytania, akurat w sam raz na wieczór).

Agnia | 2014-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2014

Szczególnie ciekawa!

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Natalia | 2017-06-28

Zanim przeczytałam tę książkę nie wiedziałam co to szafran. Byłam bardzo ciekawa, a jako że jestem chyba naj naj naj większą fanką Biura Detektywwistycznego Lassego i Mai z wielką chęcią wyporzyczyłam tę książkę. Myślę że tobie też się spodoba.
Natalia

alex206 | 2015-10-20
Przeczytana: 20 października 2015

Książka jest bardzo fajna. Jest dobra dla dzieci, bo ma grubą czcionkę, słowa są łatwe i zrozumiałe. Mi osobiście bardzo się podobała, ale mogłabym wprowadzić kilka zmian od siebie ;)

Dorota | 2014-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: styczeń 2014

Seria książek godnych polecenia początkującym czytelnikom!

Kanakuji | 2012-12-16

Fajna i ciekawa, od razu rozwiązałam tą zagadkę ;)

Mijako | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

Lasse i Maja szukaj złodzieja SZAFRANU lecz nie wiedzą że, najciemniej pod latarniom .

olaf2009 | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Dobra. Wersja dla dorosłych miałaby 350 stron...

Nadia2005 | 2017-06-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane