Walizka pełna marzeń

literatura dziecięca
Dwukropek
2022-11-23
2022-11-23

Walizka pełna marzeń skusiła nas swoją cudowną okładką, a gdy przeczytaliśmy opis, wiedzieliśmy, że to książka dla nas. Historia, która bawi, uczy i ciekawi fantastyczną otoczką musi być warta poznania. Tylko czy faktycznie była?

Ta historia zaprasza młodego czytelnika w nietypową podróż z udziałem dziewczynki o imieniu Zuzka, lat dziewięć i jej wymarzonej walizki Manhattanki. Ich świeżo nawiązana przyjaźń, szybo zostaje rozerwana przez splot nieszczęśliwych wydarzeń. W tej opowieści nie brakuje humoru, ciekawych zwrotów sytuacji i nowych znajomości oraz przyjaźni. To lekka i przyjemna lektura, nie tylko na wakacje. PolecamTa historia zaprasza młodego czytelnika w nietypową podróż z udziałem dziewczynki o imieniu Zuzka, lat dziewięć i jej wymarzonej walizki Manhattanki. Ich świeżo nawiązana przyjaźń, szybo zostaje rozerwana przez splot nieszczęśliwych wydarzeń. W tej opowieści nie brakuje humoru, ciekawych zwrotów sytuacji i nowych znajomości oraz przyjaźni. To lekka i przyjemna lektura, nie tylko na wakacje. Polecam

Ależ ta piękna walizeczka miała niesamowitą wakacyjną przygodę! Uwierzycie, jeśli napiszę Wam, że jej lot z Warszawy do Gdańska trwał 11 godzin i to podwójnie?

Przed Wami piękna, subtelna, delikatna i przyciągająca uwagę KAŻDEGO walizeczka Manhattanka w bardzo przyjemnej nowości ,,Walizka pełna marzeń" od @wydawnictwo_dwukropek :)

Dziwięcioletnia Zuzia ma w planach kupić z tatą rolki, jednak gdy mijają skelpową wystawę pewnego sklepu jej uwagę przyciąga bordowe cudo - walizeczka, od której wprost nie sposób oderwać oczu. Dzięki odpowiednim zdolnościom negocjacyjnym dziewczynce udaje się namówić tatę, by zamiast rolek (i kilku dodatkowych poświęceń) owa piękność wróciła z nimi do domu.

Tak właśnie rozpoczyna się piękna przyjaźń między Manhattanką a Zuzią. Są nierozłączne i bardzo dobrze czują się w swoim towarzystwie. Niestety podczas wyjazdu na wakacje ich drogi rozdzielają się na lotnisku..

Czy nasze bohaterki pokonają trudności i odnajdą siebie nawzajem? Dzięki temu, że w podróży do Stanów walizeczka miała odpowiednie wyposażenie a każda przygoda była skrupulatnie notowana w notesiku - wszystkiego dowiecie się po lekturze tej wyjątkowej powieści dla dzieci :)

Zapraszam :)

Co więcej - jest to niesamowita pozycja, która łączy w sobie coraz częściej pojawiający sie wątek przywiązania przez dzieci do smartfonów, mediów społecznościowych i lajków.

Wydawca: @wydawnictwo_dwukropek
Data premiery: 23.11.2022
Wiek: 6+

#walizkapełnamarzeń #dwukropek #książkidladzieci #dladzieci #czytambolubię #manhattan #powieśćdladzieci #wakacje #czytaniejestfane #polskiebookstagramy

Dziwięcioletnia Zuzia ma w planach kupić...

Zastanawiam się, co siedzi w głowach autorek i autorów, że wpadają na takie szalone pomysły? Weźmy na przykład panią Lilianę Bardijewską, pisarkę uznaną i nagradzaną, na dodatek redaktorkę i tłumaczkę (i to nie jedyne zawody, którymi się para). Pani Liliana pisała już o księżniczkach, zwierzakach, czarownicach, nawet o wędrującym zielonym stworku. I nie dziwi, że każda z tych postaci myślała, mówiła i poruszała się. Ale żeby uczłowieczyć walizkę? I to w kształcie Empire State Building? Jakże się cieszę, że taki pomysł zakiełkował w głowie pani Liliany! Bo dzięki temu powstała "Walizka pełna marzeń", mówiąc wprost, opowieść zupełnie odjechana!

Ta książka jest o Zuzce (dziewczynce charakternej, upartej, która dobrze sobie radzi w negocjacjach). Jest też o walizce w nietypowym kształcie. Niecodzienne jest też to, że walizka potrafi porozumiewać się z innymi przedmiotami, jeździ samodzielnie, a nawet fruwa po niebie Manhattanu. Jednak zanim dotrze do Nowego Jorku, to zgubi się na lotnisku (a miała lecieć z Zuzką nad morze). I to dla Zuzki jest koniec świata. Ukochana, najpiękniejsza, wymarzona walizka przepadła. I nie wiadomo, gdzie jest. Walizka jest też jednak całkiem sprytna, a w środku ma kilku pomocników (smartfona, notatnik, długopis, leginsy i tiulową spódniczkę). Wszyscy razem odnajdą drogę do stęsknionej i zmartwionej dziewczynki.

"Walizka pełna marzeń" to z jednej strony opowieść fantastyczna i nierealna, a z drugiej tak bardzo prawdziwa i bliska dorastającym współcześnie dzieciom. Wątek zagubionej walizki dodaje humoru, lekkości i bajkowości. Jednak to z Zuzką i jej rozterkami utożsamią się młodzi czytelnicy. Będą tu więc niełatwe relacje z rodzeństwem, nielubiana koleżanka i negocjacje z tatą. Pojawi się motyw zauroczenia, miłości do psów i życiowej mądrości starszych osób. Dużo będzie też złości, gniewu, zazdrości i chęci robienia wrażenia na innych. A sceny z lotniska będą pomocne, jeśli Twoje dziecko czeka pierwsza podróż samolotem.

Dlatego, jeśli szukasz książki wielowymiarowej, w której fantastyka spotyka się z przyziemnymi sprawami, to sięgnij po "Walizkę pełną marzeń". To dobry punkt wyjścia do wielu rozmów.

• Wyd. Dwukropek
  • Przeczytane dla dzieci 2023
  • Książki do pracy z dziećmi
  • Recenzyjnie - 2023 r.
  • Samodzielne
  • Paula przeczytane 2023
  • Do biblioteki
  • C- Biblioteczka potworków ;)

Dodaj cytat z książki Walizka pełna marzeń