Poetki Miłości

Książka jest przypisana do serii/cyklu "wydanie I". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-03483-9
poezja grecka
poezja
Patrycja

Wybór wierszy współczesnych poetek greckich. Wydawało by się że poezja miłosna jest ponadczasowa i ponad miejscowa, a jednak te utwory świadczą niezbicie o przynależności owej liryki do swojego miejsca i czasu. Nowość tej publikacji jest - jeśli się tak można wyrazić - tym bardziej nowa, że przy wciąż jeszcze zbyt małej u nas znajomości literatury nowogreckiej i jej twórców, najbardziej...

Wybór wierszy współczesnych poetek greckich.
Nowość tej publikacji jest - jeśli się tak można wyrazić -
tym bardziej nowa, że przy wciąż jeszcze zbyt małej u nas znajomości literatury nowogreckiej i jej twórców, najbardziej nieznana pozostaje ta świeża, najnowsza kobieca twórczość.

źródło opisu: fragmenty recenzji wydawniczej

źródło okładki: publiczne archiwum allegro

Halina | 2014-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Kiepski układ graficzny, ilustracji jest niewiele, nie podobają mi się i na wpół przerywają wiersz. Co do "treści właściwej" - bardzo dobry wybór. Podoba mi się to, że autorkami są same poetki pochodzenia obcego i wiersze, które zostały wybrane, są w większości naprawdę dobre i bardzo specyficzne. Lubię ten zbiór.

Paulina | 2015-11-21
mysz | 2012-09-29