Jestem człowiekiem Kresów. Rozmowy z Krzesimirem Dębskim

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka
Piotr

Pisanie muzyki jest niezwykła przyjemnością, daje ogromną satysfakcję i nie znam w życiu lepszego sposobu spędzania czasu. Powstaje specyficzna wartość intelektualna, coś nowego i nie wiadomo, skąd się to bierze. Na swój użytek wyobrażam sobie dany przez Boga rodzaj taśmociągu z pomysłami, przesuwającego się nad głową. W wolnym czasie wystarczy tam sięgnąć i szybko zapisać. A jeżeli są dni, kiedy tego się nie zrobi, bo kompozytorzy też mają normalne życie i załatwiają różne sprawy, to pewne idee przemykają i znikają na zawsze. Stąd się bierze, jak niektórzy mówią, moja "legendarna” pracowitość czy szybkość pisania. Nie ma w tym żadnej tajemnicy, ja po prostu staram się aby jak najmniej tych pomysłów utracić. - fragment wypowiedzi Krzesimira Dębskiego

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 2007

źródło okładki: www.pwm.com.pl