Nie jesteś sam: Michael oczami brata

Wydawnictwo: Dream Books
You are not alone
Medzison

W „Nie jesteś sam: Michael oczami brata” Jermaine rzuca nowe światło na człowieka skrytego za maską supergwiazdy, na tożsamość, która zbyt długo pozostawała w ukryciu. „Nie jesteś sam: Michael oczami brata” to obraz prawdziwego Michaela: dziecka, które pod adresem 2300 Jackson Street, Gary w stanie Indiana, dzieliło z Jermainem piętrowe łóżko; brata, z którym razem śmiali się, płakali...

Jermainem piętrowe łóżko; brata, z którym razem śmiali się, płakali i
oddawali się wspomnieniom; chłopca który dorósł i stał się legendą.

„Nie jesteś sam: Michael oczami brata” to surowa, szczera i bardzo
poruszająca biografia, której celem jest pokazanie Michaela Jacksona jako człowieka, a nie legendę, widzianego oczami brata. Jermaine Jackson znał Michaela tak, jak mógł go znać tylko brat. Tą książką chce pokazać najbardziej prawdziwy obraz Michaela, opisać kim był i co go ukształtowało.

„Nie jesteś sam: Michael oczami brata” to intymny portret Michaela Jacksona, rzucający nowe światło na jego prywatne życie. Jest to zaproszenie do odkrycia prawdziwego charakteru Michaela, jego wewnętrznych przekonań i ukrytych uczuć - najskrytszych myśli osoby, która zawzięcie strzegła swojego prywatnego życia.

"To jest prawda, jaką znamy. Przeczytałem tak wiele o tym, co ludziom się wydaje, że wiedzą o Michaelu… ale ta książka jest o tym, co się naprawdę zdarzyło. " Jermaine Jackson

źródło opisu: http://www.dreammusic.pl/dream_news_pl.html

źródło okładki: http://www.dreammusic.pl/dream_pl/okladka.jpg

itysiek_reads | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Ta książka to skarbnica wiedzy, pełna ciekawostek i rzeczy, których nie mogliśmy wiedzieć. Historia opowiedziana przez brata Michaela Jacksona jest wyjątkowa. Bardzo szczegółowo i stopniowo poznajemy historię rodziny Jacksonów, od ich wczesnych lat, gdy mieszkali jeszcze w Gary w stanie Indiana. Z pierwszej ręki, bo od naocznego świadka tych wydarzeń, dowiadujemy się jak wyglądały początki The Jacksons, ale w kontekście rodziny, nie tylko ich sławy. Poznajemy Michaela takiego, jakim był naprawdę, z jego lękami, marzeniami i kompleksami. Dowiedziałam się z niej mnóstwo nowych rzeczy, które naprawdę mnie poruszyły, ale także zaskoczyły. Bałam się, że będzie to kolejna książka, która mówiąc o Michaelu, tak naprawdę będzie opisywać życie autora, ale na szczęście widać, że Jermaine bardzo kochał swojego brata i ta książka rzeczywiście powstała, aby uhonorować życie Króla Popu i pozwolić fanom dowiedzieć się, jak naprawdę wyglądało jego życie. Po przeczytaniu czuję się tak przeładowana...

pattunya | 2018-09-05
Przeczytana: czerwiec 2018

Jedna z lepszych książek o M. J. Wspomnienia Jermain'a dotyczące Michaela i ich wspólnej relacji, a także dzieciństwa i rodziny. Obala wiele mitów dotyczących Michaela, jak i mylne wyobrażenie o samym autorze, który w wielu źródłach przedstawiany jest jako zazdrosny brat. Napisana z uczuciem. Polecam.

Dagus91 | 2015-08-12
Przeczytana: 2015 rok

Hmm, ciężko mi ocenić tę książkę. Z początku bardzo mi się podobała, dzieciństwo Michaela widziane oczami brata, pierwsze próby i początki zespołu Jackson 5, obfitowały w wiele ciekawostek, zabawnych anegdot i historii, które naprawdę świetnie się czytało. Następne lata i karierę rodzinnego zespołu także "pochłonęłam" z przyjemnością. Do tego momentu ta książka to prawdziwa gratka dla każdego fana Michaela i nie tylko.
Niestety dalsze losy opisywane przez Jermaine już po rozpadzie Jackson 5 z każdą kolejną stroną czytało się coraz gorzej. Jego kontakt z Michaelem był coraz gorszy aż w końcu prawie całkiem się urwał więc w zamian brat raczy nas opowiadaniem o własnej karierze. Czytając miałam wrażenie jakby sam się tym usprawiedliwiał, że ich drogi się rozeszły bo też robił karierę i był zajęty. Ostatnie lata Michaela to już w większości spekulacje Jermaine, bazowanie na tym jaki Michael był w dzieciństwie i to czego dowiedział się od osób trzecich.
Jednak mimo to, książka jest...

iga010 | 2015-07-01

Zdecydowanie najlepsza z biografii Michaela Jacksona, którą miałam okazję czytać.

Napisana prostym, niezwykle dobrze czytającym się językiem. Przemknęłam przez nią jak burza. Zdecydowanie warta polecenia znajomym, fanom Michaela i tym którzy niewiele o Nim wiedzą.

Dużo ciekawych historii z domu Jacksonów, anegdot, opisów. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła we mnie ta książka. Z całą pewnością sięgnę do niej po raz kolejny.

Ramon | 2014-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2014

Dla fanów Jacksona bardzo cenna, bo napisana przez brata Michaela. Jeśli porównać ją z książką napisaną przez przyjaciela (Mój przyjaciel Michael), to mamy dość wyraźny i wiarygodny obraz jednej z ikon XX wieku.

Zresztą to książka nie tylko dla fanów. Michael Jackson był tak wyjątkowym człowiekiem (i wielką duszą :), że przykład jego życia jest bardzo pouczający. I to niemal w każdej dziedzinie, od wychowywania dzieci, przez karierę i sztukę, stosowanie leków, na duchowości skończywszy. Fascynująca lektura.

Renata | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Przepiękna opowieść o życiu Michaela pełnym miłości, pasji, wrażliwości, humoru, ale też cierpienia, samotności, niesprawiedliwości, bólu fizycznego i duchowego! To obraz zwykłego człowieka, nie legendy, napisany prosto, bez zahamowań i z miłością braterską. Polecam fanom MJ'a, ale również wszystkim, którzy szukają inspiracji.. kochają muzykę.. poszukują wzorów pięknego życia.. :)

Alicja | 2013-02-16
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Jako fan Michaela, z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jest to jedna z lepszych książek o nim, jakie przeczytałam. Różni się ona znacznie od innych biografii, ponieważ życie króla popu opisuje bliski mu brat.
Książka pisana jest łatwym językiem, Jermaine wyróżnia wiele dialogów, anegdot i sytuacji. Nieraz poruszająca, wywołała u mnie wypieki na twarzy. Momentami śmieszna, nie sposób się nie uśmiechnąć.
Myślę, że biografia jest godna przeczytania, polecam ją wszystkim fanom Michaela i nie tylko. Dlaczego? Ponieważ okaże się, że sposób opisywania życia przez Michaela różni się od wizji jego brata. Bliski króla popu opowiada o tym, jaki naprawdę był Michael Jackson, dlaczego taki był i jakie miał relacje z ludźmi: rodziną, fanami, kobietami (!) i z dziećmi.
Podsumowując, zawsze warto spojrzeć na coś z innej perspektywy. Polecam.

makeAchange | 2013-02-14

Wiele trudu kosztowało mnie zdobycie tej książki. Przeczytałam ją na długo zanim trafiła w polskim wydaniu i muszę przyznać, że czytanie po angielsku, dodało klimatu tej książce.

Sama nie wiedziałam, czego powinnam się była spodziewać. Rodzeństwo Michaela Jacksona najczęściej napawało mnie odrazą, niżeli szacunkiem, jednak w pewnym sensie był to wizerunek kreowany przez media.

Jermaine w typowo braterski sposób opisuje Michaela, dla niego nie jest on tylko gwiazdą, ale przede wszystkim młodszym bratem, po którego przychodził do szkoły. W pewnych sytuacjach wcale mu nie zazdrościłam. Z żalem opisywał jak otoczenie jego brata próbowało odizolować go od rodziny. Jestem skłonna mu wierzyć.
Jermaine nie przedstawia siebie jako świętego, czego się spodziewałam.Z drugiej strony jednak wiemy, jak bardzo zazdrościł Michaelowi jego sławy, co potwierdzili inni członkowie rodziny. Nie można nie brać pod uwagę faktu, że po jego śmierci, tak jak wiele innych osób starał się zarobić na własnym...

Zuza | 2013-02-12
Przeczytana: 08 lutego 2013

Mimo, że książka jest adresowana raczej do fanów Michaela Jacksona, nadaje się również dla osób chcących lepiej przyjrzeć się życiu wielkiej gwiazdy muzyki pop. Obala bowiem liczne mity i pogłoski, rozpowszechniane przez media, obrazuje dzieciństwo i karierę.

Jermaine Jackson przedstawia nam Króla Popu bardziej jako zwykłego człowieka, swojego brata, niż wielką gwiazdę. Działa to oczywiście na plus i pozwala spojrzeć na pewne rzeczy z nieco innej perspektywy...

helus4 | 2013-01-20

Książka bardzo interesująca, nie tylko dla fanów ale także dla osób, które o Michaelu mają błędne wyobrażenie