Niebieski diament

Okładka książki Niebieski diament Nora Roberts
Okładka książki Niebieski diament
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Niebieski diament (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niebieski diament (tom 1)
Hidden star; Captive star
HarperCollins
2010-07-02
2010-07-02
Krystyna Klejn, Melania Drwęska
miłość uczucia rodzina

Główny wątek - czyli kobieta przychodzi do detektywa, by ten pomógł jej przypomnieć sobie, kim jest - świetny. Naprawdę podobał mi się ten pomysł.

Ale cała reszta...?
Relacje typu: "Chcę Cię, nie mogę, chcę, nie mogę, itd." Obrażają się na siebie jak dzieci. On po trzech dniach mówi, że ją kocha i chce się hajtać, na dodatek strzela focha, bo ona nie odpowiada.
Ona mdleje, a on ja podnosi i... Kładzie na kuchennym blacie.
Nie chcą się kochać, choć wszystko do tego prowadzi, bo za szybko, bo mają inne rzeczy, a chwilę później się kochają, a ona okazuje się ćwierćwieczną dziewicą.
No serio?
No i laska wyraźnie się ukrywa, sądząc po tym, co miała przy sobie i po krótkich wspomnieniach, które do niej wracają, a on co? No zabiera ją do sklepów, do miasta, na festyn! No bo w sumie czemu nie?
Mocno logika mi tu leży.
Sporo powtórzeń i mnóstwo zdań, które brzmią, jak sprawozdanie.
No i ciągła zmiana narracji w trakcie rozdziału.
Raczej nie sięgnę po kolejną część. Mocno się zawiodłam na tej pozycji.

Ale cała reszta...?
Ona...

Fajny romans,ciekawie napisany zaskoczył mnie,zachwycona jestem tą książką.
Postacie książki bardzo interesujące,wspaniałe.
Trzyma w napięciu,czyta się świetnie.
Spędziłam miło czas z książką.

Fajny romans,ciekawie napisany zaskoczył mnie,zachwycona jestem tą książką.
Postacie książki bardzo interesujące,wspaniałe.
Trzyma w napięciu,czyta się świetnie.
Spędziłam miło czas z książką.

Na półkach: , , , , , , , ,

Romans z wątkiem kryminalnym i tajemnicą. 1tom cyklu o Niebieskim diamencie.

Romans z wątkiem kryminalnym i tajemnicą. 1tom cyklu o Niebieskim diamencie.

Nora Roberts ma na swoim koncie kilka (czy nawet kilkanaście) powieści przygodowych. "Zaginioną gwiazdę" spokojnie można zestawić z tytułami takimi jak "Kolekcjoner", "Gorący lód" czy "Trzy boginie". Łączy je wartka akcja, zaginione dzieła sztuki i oczywiście płomienny romans.

Nie mam zaufania do "miłości od pierwszego wejrzenia". Cade wcale nie jest lekkoduchem i marzycielem, ale właśnie taka niedorzeczna historia mu się przydarzyła. Gdy tylko w drzwiach swojego biura widzi JĄ, wpada jak śliwka w kompot. Nie zna jej imienia, ulubionej potrawy, pochodzenia, zawodu ani stanu cywilnego. Tego ma się dopiero dowiedzieć. Ale nie od niej, tylko dla niej. Wygląda na to, że nowa klientka Cade'a ma amnezję. Do tego przytaskała do jego biura torbę wypchaną pieniędzmi nieznanego pochodzenia, broń i największy diament jaki widział w życiu.

"Zaginiona gwiazda" to świetne rozpoczęcie serii. Akcja zaczyna się błyskawicznie, a potem toczy bez chwili na nudę. W fabule można znaleźć zapowiedź kolejnych części i obietnicę na więcej przygód w pogoni za bezcennymi niebieskimi diamentami.

No cóż... Fabuła spoko, ale niestety w romansach tejże autorki praktycznie wszystko jest "łał". Wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia, ale wyznawać ją komuś po 20 godzinach od pierwszego spotkania? Druga sprawa to opisywanie scen seksu. Wystarczy, że mężczyzna dotknie dłoń kobiety, a ta już prawie orgazmu dostaje. Nie dziwię się, że kobiety czytające książki tej pani (lub każdej innej autorki opisującej tak bajkowo intymne sceny) chodzą sfrustrowane, bo myślą, że jak one nie mają takich przeżyć (albo muszą długo popracować aby takie mieć),to jest coś z nimi nie tak. Wszystko jest takie bajkowe, na wyciągnięcie ręki i niestety niektóre czytelniczki mogą popaść w zły nastrój. Zostały mi jeszcze 2 powieści tej autorki i kończę przygodę z jej "twórczością".

Pierwszy tom cyklu "Niebieski diament".

Bailey, będąca świadkiem przestępstwa, ucieka z miejsca zbrodni, zabiera diament, walizkę pełną pieniędzy i pistolet i udaje się do prywatnego detektywa Cade' a Parrisa.

Cade, przyjmuje zlecenie Bailey i zawozi ją do domu. Tam krok po kroku, próbują rozwiązać zagadkę: kim jest Bailey, dlaczego straciła pamięć, co widziała przed utratą amnezji? I dlaczego komuś zależy na Niebieskim diamencie?

Na początku akcja jest prowadzona powoli, ale im bliżej rozwiązania zagadki, to tworzy się nam prawdziwy rollercoaster, czyli jazda bez trzymanki...

Uwielbiam Norę Roberts i jej cykle np. "Trylogia kluczy", "Wyspa Trzech Sióstr", a teraz "Niebieski diament". Z całą pewnością wiem, że sięgnę po kolejne części "Niebieskiego diamentu", gdyż ciekawią mnie pozostałe dwie bohaterki.

Bailey i Cade. Świetna para, super bohaterowie. Polecam.

Pierwszy tom cyklu "Niebieski diament".

Czytam książki autorów od ich najstarszego dzieła do najnowszego i przyszedł czas na "Zaginioną gwiazdę". Muszę przyznać, że z takim pomysłem na fabułę się jeszcze nie spotkałam;)
I chyba głównie to sprawiło, że jak najszybciej chciałam poznać historię i powody dla których tak się ona potoczyła.
Polecam szczególnie z uwagi na ten pomysłowy początek książki;)

Polecam szczególnie z uwagi na ten pomysłowy początek książki;)

Bardzo zaintrygowała mnie ta książka.
Postacie były bardzo interesujące, wątek kryminalny- wciągający.
Ciekawie wymyślona akcja, dobrze mi się czytało.
Fascynująca.
Są jeszcze 2 części, jak znajdę czas to pewnie przeczytam.

Bardzo zaintrygowała mnie ta książka.
Postacie były bardzo interesujące, wątek kryminalny- wciągający.
Ciekawie wymyślona akcja, dobrze mi się czytało.
Fascynująca.
Są jeszcze 2 części, jak znajdę czas to pewnie przeczytam.

Od jakiegoś czasu czytam książki Nory Roberts, tylko dlatego, że akurat mam je pod ręką. Szczerze powiedziawszy nie są w moim typie. Miłość opisywana w utworach autorki za każdym razem zaczyna się po 3-4 dniach, co według mnie jest mało prawdopodobne. Być może istnieje miłość od pierwszego wejrzenia - chociaż bardziej skłaniam się ku temu, że istnieje tylko w książkach. Książka "Zaginiona gwiazda" nie jest najgorsza, ale też nie jest najlepsza. Może po prostu nie jestem zbyt romantyczna ;) Jedyna książka Nory Roberts jaka do tej pory mi się podobała to "Kwestia wyboru", którą przeczytałam kilka lat temu i nadal od czasu do czasu po nią sięgam. Polecam!

Miła, przyjemna, ciekawa Polecam

Miła, przyjemna, ciekawa Polecam