Zaginiona gwiazda

Wydawnictwo: Harlequin
Hidden Star
romans, gwiazda mitry, diament
elima

Zjawiła się w jego biurze pewnego upalnego wieczoru i była u kresu sił. Z jej pięknych oczu wyzierał strach, pobladła twarz nosiła ślady udręczenia. Nie pamiętała, w jaki sposób trafiła do Cade’a, nie wiedziała, skąd wzięła torbę pełną dolarów, pistolet i unikalny niebieski diament. Co gorsza, nie miała pojęcia, kim jest i jak się nazywa…

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin, 1998

Cykl Niebieski diament też wart przeczytania.
To historia trzech bezcennych, niebieskich diamentów, zwanych Gwiazdami Mitry, których niezwykłe dzieje rozpoczyna "Zaginiona Gwiazda."
Beiley trafia do prywatnego detektywa z prośbą o pomoc ....w odnalezieniu samej siebie, (po tragicznych przeżyciach ma amnezje) ma przy sobie milion dolarów ,olbrzymi diament oraz pistolet, boi się że popełniła zbrodnie...
Cade pomaga jej w odzyskaniu własnej tożsamości i wtedy okazuje się, że istnieją jeszcze 2 diamenty, które ona wysłała do swoich przyjaciółek.
Jak zwykle u Roberts ciekawa fabuła, rodzinne sekrety, dużo sensacji i niezwykła miłość.

xchmurkax | 2016-05-09

Książkę dopiero wczoraj skończyłam :) losy bohaterki która przez strach straciła pamięć (amnezja) poszła do detektywa w którym się potem zakochała a on w niej, bardzo wzruszając scena była kiedy doszło do bójki ohh .. Książkę fajnie się czytało można było się wciągnąć i nie oderwać się od książki :) .. Nie raz takie myśli Mi przychodziły jak by to było gdybym tak ja szukała pomocy w odnalezieniu siebie i całej tej układanki która się pojawiła potem z kryształem .. no nic to tyle ;)

Ika | 2017-07-14

Od jakiegoś czasu czytam książki Nory Roberts, tylko dlatego, że akurat mam je pod ręką. Szczerze powiedziawszy nie są w moim typie. Miłość opisywana w utworach autorki za każdym razem zaczyna się po 3-4 dniach, co według mnie jest mało prawdopodobne. Być może istnieje miłość od pierwszego wejrzenia - chociaż bardziej skłaniam się ku temu, że istnieje tylko w książkach. Książka "Zaginiona gwiazda" nie jest najgorsza, ale też nie jest najlepsza. Może po prostu nie jestem zbyt romantyczna ;) Jedyna książka Nory Roberts jaka do tej pory mi się podobała to "Kwestia wyboru", którą przeczytałam kilka lat temu i nadal od czasu do czasu po nią sięgam. Polecam!

agata | 2016-02-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Romans
Przeczytana: 11 lutego 2016

Cade Parris musi odkryć przeszłość pięknej klientki. Kobieta nie wie, kim jest, lecz czuje, że grozi jej niebezpieczeństwo.
Okazuje się, że chciała powstrzymać bliskich sobie ludzi, przed popełnieniem przestępstwa. Jednak jej działania prowadzą do tego, iż jej przyjaciółki są w niebezpieczeństwie.
Odkrywając prawdę o sobie, Bailey odkrywa też miłość swojego życia.
"Zaginiona gwiazda" to pierwsza część trylogii. Jest to romans z motywami kryminału.
Zakończenie zaintrygowało mnie i zachęciło do przeczytania kolejnych tomów serii "Niebieski diament".

Maka | 2017-01-25
Przeczytana: 2016 rok