Chopper. Zza więziennych murów

Tłumaczenie: Marek Łata
Wydawnictwo: Grube Ryby
978-83-60980-00-2
Biografie, Wspomnienia
Indecent

Read odsiadując wyrok za zabójstwa, opisał swoje mroczne i krwawe dzieje, które stały się światowym bestsellerem. Książka przemawia swym realizmem, gdyż została stworzona w momencie kiedy nie miał już nic do stracenia. W autobiografii Read zabiera nas w podróż do swojej ciemnej strony życia (innej nie ma), w roli przewodnika pokazuje nam świat jakim jest naprawdę, świat w jego oczach, świat który zaszczepił w nim zło.

źródło opisu: http://wysylkowa.pl/ks783697.html#wiecej

Kamelinium Apogeum | 2015-04-21
Na półkach: 2015, Przeczytane, Własne
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Choć Chopper jest socjopatą, brutalnym bandytą i idealnym sportretowaniem marginesu społecznego, cóż, po prostu NIE DA się go nie lubić..
Wzbudza w nas sympatię pomimo tego, jak z zimną obiekcją opisuje tortury i brutalne napaści, których się dopuszczał.
Czytamy o jego skrzywionym już dzieciństwie, gdzie panowały prawa dżungli a słabszy nie miał prawa bytu. Tak narodził się Chopper- bezpośredni, żądny krwi twardziel. Szaleniec o twardych zasadach. Gdzie więzienie było jego drugiem, albo jedynym domem.
Od kuchni pokazuje nam jak to jest żyć na marginesie w australijskim Melbourne. Gdzie dysfunkcja prawa osiąga apogeum, a szaleńcy w biały dzień palą stopy, obcinają palce i bezlitośnie mordują...
Jednak Chopper, jest autorem, dość zaskakującym. Dosadnym. Bezpośrednim. nawet nie wiemy kiedy zaczynamy z nim solidaryzować..
Wiem jedno: nigdy nie chciałabym mieć takiego kumpla. Wariata. Lunatyka z bronią w ręku.
Ale czyta się go lekko pomimo przerażającej i brutalnej prawdy...

Kuba | 2016-01-16
Na półkach: Biografia, Przeczytane, Posiadam

Nie była taka mroczna i szokująca, jak chciałaby być (i jak zapowiada to opis na okładce ksizaki). Nie zmieniła mojego życia (co również zapowiada hasło na okładce). Dodatkowo fakt, iż książka jest bardzo chaotyczna (polski wydawca sam na początku książki ostrzega, że tak jest, co nie zmienia faktu, ze nadal czyta sie to niewiarygodnie trudno i nieciekawie) nie dodaje jej uroku. Czyta się ją bardzo ciężko, trudno wejść w świat Marka Choppera i poczuć klimat lat 80 i 90. Pozycja jest bardzo przeciętna i można ją przeczytać w wolnej chwili (nie jest specjalnie gruba), ale nie oczekujcie fajerwerków.

Bartłomiej | 2013-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 18 lutego 2013

Złoczyńcy, z przerostem ego i skłonnościami narcystycznymi, wspomnienia zza krat. Dla zainteresowanych tą tematyką. Dla reszty szkoda czasu.

konradlegowik | 2016-01-06
wiola | 2015-12-23