Szlakiem przygód

Wydawnictwo: Czytelnik
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
przygodowa
wiedzima

Powieść autorstwa Wandy Wasilewskiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie własne

352x5003
PRL w Polsce był nader płodny, jak chodzi o "powieść historyczną". Może nieco teraz piszę na wyrost, ale patrząc na stosik książek, jakie na mnie czekają, a są "historyczne" mniej lub bardziej oraz wydane w latach 50-80tych ubiegłego stulecia (jakkolwiek to nie brzmi!)... wnioski nasuwają się same, cholera.

No nic, do rzeczy.

Wanda Wasilewska, patrząc na biografię była nieco... specyficzną postacią. Można nawet zaryzykować określenie, że "kontrowersyjną" jak na nasze czasy i nasze postrzeganie historii. Ale co zrobić.

Nie mniej, popełniła trochę książek, w tym własnie "Szlakiem przygód". Opowieść dla młodzieży, przygodowa. oczywiście, przygodowa to rzecz względna. Teraz mamy zupełnie inne pojęcie książek w tym stylu. Nie mniej, tło mamy historyczne, zaraza morowa, starosta krakowski, trasa na Węgry (przez góry, stawiając w linii prostej, to Pieniny albo Tatry, nie ma wówczas Słowacji). Bohaterami powieści są Kaźko, starościć (syn starosty Krakowskiego tego samego...

Na półkach