Zatrzymaj się, spójrz za siebie

Tłumaczenie: Barbara Reszko
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Ostanovit'sâ, oglânut'sâ...
wiedzima

Bohater, młody zdolny dziennikarz, dzięki swym zawodowym sukcesom zaczyna wierzyć we własną intuicję, w nieomylność swoich sądów. Z młodzieńczą bezkompromisowością bierze pod pióro odkrycie rzekomo rewelacyjnego lekarstwa... Jakie będą konsekwencje tego faktu?

źródło opisu: http://literacki24.pl/

źródło okładki: http://literacki24.pl/

Natalia Klecha | 2016-04-21

Niby nic takiego. Niby najzwyklejsza powieść obyczajowa, której akcję osadzono w Związku Radzieckim.
No właśnie, niby.

Zaskoczenie!
To cholernie mądra książka. I to nie tak, że tą mądrość podano na tacy, nie. Autor ją sprytnie między wierszami schował.
Niby czytasz zwykłą rozmowę, ale w głowie już Ci się rodzą różne pytania, nad którymi warto się zastanowić.

Smutnawo mi się zrobiło pod koniec, przez to co spotkało bohatera głównego, bo zdążyłam z nim się zżyć już jakoś.. taki swojski się wydawał. Ale jak tak sobie o tym wszystkim pomyślałam, to stwierdziłam, że w sumie zasłużył. Może coś z tej nauczki wyciągnie.

Polecam, bardzo polecam.

russiansnob | 2016-06-30