Magiczni Wojownicy - Slayers t. 5

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Magiczni Wojownicy - Slayers". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
スレイヤーズ Sureiyāzu
manga
komiksy
Oceansoul

Przed Wami szalone fantasy na wesoło. Panie, Panowie - oto "Slayersi"! Ruda i blondyn. Kurdupel i dryblas. Wredna i... prostoduszny. Magiczka i rycerz. Kłopoty. Tyle właściwie wystarczyłoby napisać o serii "Slayers". Ewentualnie z dopiskiem "bum!". Czarodziejka Lina Inverse nie stroni bowiem od bardzo efektownych zaklęć, równie wybuchowych jak jej charakterek. A że przy okazji walki ze...

Przed Wami szalone fantasy na wesoło. Panie, Panowie - oto "Slayersi"!

Tyle właściwie wystarczyłoby napisać o serii "Slayers". Ewentualnie z dopiskiem "bum!". Czarodziejka Lina Inverse nie stroni bowiem od bardzo efektownych zaklęć, równie wybuchowych jak jej charakterek. A że przy okazji walki ze smokiem zdarza się Linie wysadzić jedną czy dwie chatki... no dobrze, może i wioski... cóż, bezduszni ludzie rzadko kiedy potrafią okazać wdzięczność, pamiętając tylko o skutkach ubocznych zaklęcia. Ale od czego szybkie nogi i ochroniarz pokroju Gourry'ego u boku?
Z jednej strony smok, z drugiej wściekli wieśniacy, a po środku osobliwa mieszanka bohaterów, jak to mawiają, "z różnych ścieżek życia". Mieszanka na tyle niebezpieczna, że zarówno smok, wieśniacy, jak i wszyscy w promieniu paru mil powinni poważnie rozważyć strategiczny odwrót...

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: wydawca

Jarek Kaszuba | 2016-06-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

,,Miasto Duchów" zabiera nas z powrotem w główny nurt opowieści o Magicznych Wojownikach. Tym razem nasi znajomi udają się do miasta Sairaag, w którym niebawem dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Pojawiają się także dwie istotne dla fabuły bohaterki - bojowniczka o dobro i sprawiedliwość Amelia, oraz zakochana w Gourrym kapłanka imieniem Sylphieel. Obie dziewczyny, razem z Liną, Gourry i Zelgadisem spotykają na swojej drodze kogoś, kto dawno powinien być martwy - prawdziwego ducha z przeszłości. Jak potoczy się akcja? By się dowiedzieć, trzeba przeczytać!

King IFauBe | 2016-09-15

Świetna seria. Sporo humoru, jest też miejsce na powagę. Super!

Daguchna | 2016-09-13
zUa_tysica | 2016-08-24