Magiczni Wojownicy - Slayers t. 5

Okładka książki Magiczni Wojownicy - Slayers t. 5 Shoko Yoshinaka
Okładka książki Magiczni Wojownicy - Slayers t. 5
Shoko Yoshinaka Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Magiczni wojownicy - Slayers (tom 5) komiksy
komiksy
Magiczni wojownicy - Slayers (tom 5)
スレイヤーズ Sureiyāzu
J.P. Fantastica
2004-01-01
2004-01-01
Rafał Rzepka
manga

1953

Po dosyć specyficznym tomie czwartym seria wraca do typowych bohaterów. Jednakże dochodzi do rozbudowania drużyny o nową postać. Jak wpłynie to na samą serię?

Tom otwiera zamknięta historia, który głównym bohaterem jest Gourry. Utalentowany szermierz, aby odzyskać zagubiony miecz Liny musi… przegrać. Pomysł jest bardzo ciekawy i ma świetny komediowy potencjał. Niestety tutaj dowcip jest bardzo toporny, a logikę działań bohaterów ciężko zrozumieć.

W głównej historii tomu do bohaterów przyłącza się młoda wojowniczka o sprawiedliwość o Amelia. Wtedy też Lina i Gourry odkrywają, że są poszukiwaniami listem gończym. Na dodatek Gourry spotyka dawną znajomą.

Pamiętam ten wątek z serialu animowanego i tam ciągnął on się dłuższy czas. Tutaj jednak zaskakująco szybko zostaje ujawnione kto tak naprawdę za wszystkim stoi. Przez to nie ma tutaj aż takiego zaskoczenia. Mimo to jednak jest tu parę momentów odwlekania ostatecznego starcia ze względu na kaprys antagonisty.

Jeśli chodzi o antagonistę, to jego motywacja jest bardzo interesująca. Szkoda że bardziej nie rozbudowano retrospekcji, bo mogło wyjść z tego coś ciekawego. Uważam że trochę niepotrzebnie dano mu do pomocy demonicznego sprzymierzeńca, który tak naprawdę tu zawadza. Przyjemną niespodzianką był dla mnie za to powrót pewnej postaci z poprzednich tomów.

Nowa postać czyli Amelia jest tu głównie elementem komicznym. Nie pomaga specjalnie bohaterom, ale za to jako parodia typowej wojowniczki o sprawiedliwość potrafi rozbawić.

Trochę też niepotrzebna jest postać dawnej znajomej Gourry’ego. Jednakże to właśnie ona przekazuje pewne cenne informacje o świecie przedstawionym.

Pod względem graficznym rozczarowały mnie projekty fantastycznych istot. Za bardzo przypominają to co już było w serii. Czasami też bywa zbyt chaotycznie w niektórych scenach.

Tom ma parę fajnych pomysłów, ale nie zostają one w pełni wykorzystane. Całkiem też dobrze wypada nowa postać, która jednak jeszcze nie zdążyła się wykazać. Najprawdopodobniej kolejny tom już ją bardziej rozwinie.

Świetna seria. Sporo humoru, jest też miejsce na powagę. Super!

Świetna seria. Sporo humoru, jest też miejsce na powagę. Super!

,,Miasto Duchów" zabiera nas z powrotem w główny nurt opowieści o Magicznych Wojownikach. Tym razem nasi znajomi udają się do miasta Sairaag, w którym niebawem dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Pojawiają się także dwie istotne dla fabuły bohaterki - bojowniczka o dobro i sprawiedliwość Amelia, oraz zakochana w Gourrym kapłanka imieniem Sylphieel. Obie dziewczyny, razem z Liną, Gourry i Zelgadisem spotykają na swojej drodze kogoś, kto dawno powinien być martwy - prawdziwego ducha z przeszłości. Jak potoczy się akcja? By się dowiedzieć, trzeba przeczytać!

• Manga
  • Mangi