Vampire Princess Miyu t. 1

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Vampire Princess Miyu (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Vanpaia Miyu
komiksy
Nemosja

W mrocznych i zimnych czeluściach...W nocnej pustce nie znającej chwili spokoju spoczywają shinma.Ich strażniczką jest pochodząca z plemienia wampirów Miyu, która pilnuje ich snu i poluje na shinmów zbiegłych do świata ludzi. Aby odnaleźć przyzywanych przez wzburzone ludzkie serca shinmów, Miyu rusza na łowy!

źródło opisu: JPF, 2004

źródło okładki: http://jpf.com.pl

książek: 2031
Monika | 2011-08-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Z mangami zawsze mam tak, że zostawiam je na sam koniec w swoich planach czytelniczych. Są dla mnie odskocznią od wszystkiego i źródłem wielu wrażeń głownie wizualnych :) Jako fanka wampirów i wszelkich demonicznych stworzeń zakochałam się w małej wampirzej strażniczce Miyu wiele lat temu, kiedy to na Hyperze udało mi się obejrzeć anime. Manga jest jednak zupełnie inna...

Marzyliście kiedyś o wieczności? O wiecznym, niekończącym się śnie? Ona może go Wam podarować.
Miyu. Tajemnicza dziewczyna, pojawiająca się na trochę coraz to w innej szkole, tak naprawdę jest wampirzą księżniczką, a jednocześnie - strażniczką tego świata, ścigającą zbiegłe z otchłani demony shinma. Te zaś mogą czaić się wszędzie, często podszywając się pod zwykłych ludzi, wiodąc normalne, ludzkie życie. Miyu będzie musiała się sporo napracować, by ich odnaleźć, a przecież od czasu do czasu musi również zaspokoić swoje zwykłe, wampirze pragnienie. Wraz ze swym wiernym druhem, "nawróconym" shinmą Larvą, piękna...

Wagabunda | 2012-07-30

Miyu i jej wierny towarzysz Lava. Wędrując spotykają wielu ludzi i ich historie życia.
Manga ma w sobie to coś...polecam :)

| 2017-03-26
Sayuri | 2016-05-23