Duch puszczy - opowiadanie z borów amerykańskich

Wydawnictwo: Gebethner i Wolff
Nick of the woods or the Jibbenainosay
indianie
przygodowa
wiedzima

Fascynująca i pełna niezwykłego napięcia akcja powieści rozgrywa się wśród dziewiczych puszcz obecnego stanu Kentucky, gdzie działa tajemniczy mściciel określany mianem „Ducha Puszczy", który wywiera swą zemstę na wojownikach plemienia Osagów i znaczy miejsca swego pobytu aktami przykładnej kary. Na uwagę zasługuje również fakt, iż autorem polskiej wersji utworu (bijącego niegdyś swoiste...

Na uwagę zasługuje również fakt, iż autorem polskiej wersji utworu (bijącego niegdyś swoiste rekordy poczytności) jest Władysław Ludwik Anczyc, znany poeta, prozaik i wydawca oraz uczestnik powstania 1846 roku.

źródło opisu: http://www.antykwariatmole.abc24.pl/default.asp?kat=50180&pro=506592

źródło okładki: zdjęcie własne

parlan89 | 2016-05-09