W niewoli u Matabelów

V zajeti Matabelou
83-85236-11-2
przygodowa
Ag2S

Akcja powieści rozgrywa się w Afryce Południowej pod koniec dziewiętnastego wieku. Główny bohater wyrusza na poszukiwanie przyjaciela uprowadzonego przez plemię Matabelów. Wraz z towarzyszącymi mu przyjaciółmi przeżywają mnóstwo przygód takich jak spotkania z murzyńskimi wojownikami, jak i dzikimi zwierzętami.

dystans | 2012-10-15
Przeczytana: czerwiec 1996

Bardzo dobrze przetłumaczona, utrzymująca w napięciu, opowieść o młodym Czechu (emigrancie), który z 2 Murzynami, przyjaciółmi, udaje się na poszukiwanie zaginionych krewnych. Rzecz się dzieje w rejonie Afryki Południowej, niedawno skolonizowanej przez Burów,gdzie trwają walki z niepokornymi Matabelami i Zulusami. Historycznie jest to w II połowie XIX w. Barwne opisy przygód, chwilami prawie sensacyjne, czynią ta książkę łatwą do czytania przez młodych odkrywców Afryki. Fabula jest zupełnie prawdopodobna, historycznie umocowana, czyta się prawie jednym tchem.
Zachęcam do czytania w przedziale od ok.6 do 14 lat, początkowo mogą czytać rodzice..dzieciom.

srebrnanatalia | 2016-10-31
Na półkach: Ab ovo, Przeczytane