Fakty i mity o naszym zdrowiu i świecie

Wydawnictwo: Book Market
836094587X
zdrowie, świat,
zdrowie, medycyna
Pistacia

Nieustraszony reporter New York Timesa poszukuje prawdy o seksie, jedzeniu, ćwiczeniach oraz innych zagadkach związanych z naszym zdrowiem. Przez ponad dwa lata Anahad O'Connor, felietonista New York Timesa, zajmujący się sprawami nauki i zdrowia, śledził różne fakty, mity i niejasne przesądy, domowe sposoby leczenia oraz inne medyczne tajemnice. Teraz w tej niezwykle zabawnej i błyskotliwej...

Przez ponad dwa lata Anahad O'Connor, felietonista New York Timesa, zajmujący się sprawami nauki i zdrowia, śledził różne fakty, mity i niejasne przesądy, domowe sposoby leczenia oraz inne medyczne tajemnice. Teraz w tej niezwykle zabawnej i błyskotliwej książce prezentuje nam swoje akta, by ujawnić opinię ekspertów na temat wszystkiego – od złych nawyków, na które możesz sobie pozwolić (siedzenie za blisko telewizora nie popsuje ci wzroku) aż po produkty żywnościowe, które wcale nie działają tak, jak mówią reklamy (możesz wreszcie odstawić ten sok z buraków!).
„Fakty i mity o naszym zdrowiu i świecie” to istne kompendium odpowiedzi na ciekawe, nurtujące cię pytania związane ze zdrowiem. To pouczająca i zabawna lektura dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się nad tym, czy komary naprawdę atakują go częściej niż innych (tak, to prawda)

źródło opisu: ikamed.pl

źródło okładki: poczytaj.pl

Dama_Karo | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Bardzo przydatna i ciekawa książka - rozwiewa wiele wątpliwości dotyczących spraw życia codziennego. Dzięki niej możemy przekonać się między innymi, że włosy wcale nie odrastają mocniejsze po goleniu czy też zdać sobie sprawę z tego, że ziewanie naprawdę jest zaraźliwe. Książka zawiera ciekawe opisy rzeczy, w które często wierzymy - że zakładanie nogi na nogę powoduje żylaki, czy że za mocno związane włosy mogą od tego zacząć wypadać.
Idealna do tramwaju czy autobusu - każdy z faktów (tudzież mitów) nie zajmuje więcej niż 4 strony a przy tym tłumaczy nam w sposób dowcipny i jednocześnie elokwentny dlaczego np. komary lubią atakować określony typ osób.

Polecam każdemu ciekawemu świata i własnego życia czytelnikowi ;)

Squash90 | 2013-09-27
Przeczytana: 16 maja 2012

Sporo przydatnych informacji, obalonych mitów, aczkolwiek nie zawsze do końca wyjaśnionych.

karolas | 2016-08-15
Yuuki | 2015-06-27