Drenaż limfatyczny

Wydawnictwo: Wydawnictwo AZ
83-901785-6-7
zdrowie, medycyna

Drenaż limfatyczny jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich rękoczynów pozwala na usprawnienie krążenia limfy przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem, jak również likwidując obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia. Z przykrością należy stwierdzić, że na polskim rynku księgarskim nie było i nadal nie ma pozycji, które omawiałyby drenaż limfatyczny. Stąd też wszystkie informacje dotyczące masażu, zawarte w tej książce, są efektem moich wieloletnich doświadczeń jako masażysty i nauczyciela masażu oraz moich kontaktów z masażystami pracującymi od lat w krajach zachodnich, zwłaszcza na terenie Niemiec. Adam Zborowski

Kasia001 | 2016-06-28
Ania | 2014-07-19