Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-438-9
ciąża, kobieta, zdrowie, dziecko, narodziny
zdrowie, medycyna

Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa. Przystępnie przedstawia zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się, ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała. Poradnik podpowiada czytelniczkom, jak komponować swój jadłospis, aby dostarczyć sobie i rozwijającemu się dziecku wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników, a jednocześnie zachować dobrą formę w czasie ciąży i po porodzie. W ciągu ostatnich lat zmieniły się poglądy i zalecenia dotyczące odżywiania przyszłych matek. Książka uwzględnia te nowości, a zaproponowane w niej przepisy oparte są zarówno na kuchni tradycyjnej, jak i współczesnej.

źródło opisu: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=2&id=1175

źródło okładki: http://www.impulsoficyna.com.pl/index.php?cat=2&id=1175

Anna | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Grażyna Tuchmacher, która z zawodu jest technikiem żywienia ukończyła wydział Technologii Żywności na Akademii Rolniczej w Poznaniu. Swoje kulinarno-medyczne zainteresowania zrealizowała jako nauczycielka dorastającej młodzieży. Pasja oraz wieloletnia obserwacja nawyków żywieniowych nastolatków jak i mody na niezdrową żywność i elementarnego braku świadomości jaki wpływ ma tego typu sposób odżywiania na rozwój fizyczny i umysłowy w okresie dojrzewania oraz na przyszłą ciążę zainspirowały do napisania książki pt. „Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej”.

Książka ta jest przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka jak i tych , które planują posiadanie potomstwa. Ten świetny poradnik , przystępnie przedstawia i podpowiada czytelniczkom zasady nie tylko prawidłowego odżywiania się , ale także zdrowego stylu życia, higieny i kosmetyki ciała, podczas dziewięciomiesięcznej ciąży , czyli najpiękniejszego i najważniejszego okresu w życiu każdej kobiety.

Książka...

MoznaPrzeczytac | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Po dłuższej przerwie w czytaniu a zarazem recenzowaniu kolejnych publikacji w moje ręce trafia pozycja zgoła inna od pozostałych. Nie jest to powieść, pozwalająca na kilka bądź kilkanaście godzin spędzone w oderwaniu od rzeczywistości. Tym razem mam do czynienia z poradnikiem Grażyny Tuchmacher Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej. Mimo, iż potomstwa nie mam, ani w chwili obecnej go nie oczekuję, publikacja budzi we mnie bardzo duże zainteresowanie. Z racji na wykształcenie z zakresu dietetyki, rodzi się we mnie chęć konfrontacji własnej wiedzy ze zdobywanym przez lata doświadczeniem oraz wiedzą autorki.
Wielokrotnie spotykałam się z bezpodstawnymi i kompletnie nieuzasadnionymi przekonaniami dotyczącymi ciąży kierowanymi do przyszłych matek. „Nie farbuj włosów”, „Nie maluj paznokci”, „Nie oglądaj telewizji”, „Absolutnie nie uprawiaj żadnego sportu”, „Leż i odpoczywaj, nie wolno Ci się męczyć”, „Nie myj włosów częściej niż raz w tygodniu”, „Wypijaj codziennie ocet, by...

Paulina Kwiatkowska | 2012-08-24

,,,,Zdrowe odżywianie i higiena kobiety ciężarnej" to książka przeznaczona zarówno dla kobiet oczekujących dziecka, jak i tych, które planują posiadanie potomstwa.[...] Poradnik podpowiada czytelniczkom, jak komponować swój jadłospis, aby dostarczyć sobie, i swojemu rozwijającemu się dziecku wszystkich niezbędnych dla zdrowia składników, a jednocześnie zachować dobrą formę w czasie ciąży i po porodzie" Tekst z okładki

Istnieje powiedzenie, że ciąża to nie choroba. Gdy będziemy jednak spodziewali się potomstwa warto nie brać na siebie zbyt dużo obowiązków, może nas w nich wyręczyć ukochany mężczyzna. Jeżeli praca jest stresująca możemy udać się na zwolnienie lekarskie - jest to dość powszechne w naszych czasach. W czasie ciąży wskazane jest, aby jeść dużo ryb, pić mleko - jeśli go nie lubimy możemy zastąpić go zółtym serem. Musimy dbać też o naszą higienę. W aptekach znajdują się specjalne preparaty dla kobiet ciężarnych. Najlepiej używać po porodzie jednego rodzaju, aby wiedzieć...

Ania | 2016-10-14
Na półkach: 2016, Przeczytane