Antologia polskiej poezji śpiewanej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antologie wielkich tekstów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
83-7254-230-9
poezja
alalusia

W książce zebrane zostały najciekawsze i najbardziej znaczące teksty znanych wykonawców, np. E.Demarczyk, M.Grechuty, G.Turnaua, J.Kaczmarskiego, M.Maleńczuka i innych. Prezentowane utwory opatrzone są także komentarzami zawierającymi pomysły wykorzystania ich w praktyce szkolnej. Są bardzo różnorodne i mogą być wykorzystane na wielu lekcjach, zarówno języka polskiego, jak i historii. Warto też włączyć poezję śpiewaną w program godzin wychowawczych, które - czasem traktowane po macoszemu - są dla uczniów często jedyną okazją do poruszania istotnych problemów i konfrontowania własnego sposobu widzenia świata z tym, jak postrzegają go inni.

Wybór, wstęp, komentarze Anna Grunwald.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/k1256_antologia_polskiej_poezji_spiewanej_

źródło okładki: siedmiorog.pl