Jak znaleźć pracę i nie zgubić po drodze siebie

Wydawnictwo: Świat Książki
praca
poradniki
Pistacia

„Wiemy, jak boli strata pracy, ale też niemożność znalezienia odpowiedniego zatrudnienia przez miesiące, a nawet lata” – piszą autorzy: Ewa Pióro – od kilkunastu lat zajmująca się rekrutacją pracowników i Paweł Burdzy – dziś dziennikarz realizujący ciekawe projekty medialne, a jeszcze niedawno bezrobotny, który pomimo „wspaniałego CV” nie mógł znaleźć stałego zajęcia. Oboje wiedzą, jak działa...

Oboje wiedzą, jak działa świat rekrutacji. Odkrywają motywy pracodawców, radzą, według jakiego planu szukać pracy, jak napisać CV, jak dobrze wypaść na rozmowie i testach rekrutacyjnych, wreszcie – jak negocjować wynagrodzenie, albo... co robić, gdy usłyszysz „nie”. Nie podsuwają oklepanych socjotechnicznych sztuczek, ale inspirują do osobistego rozwoju.

[opis wydawcy]

biedrooneczka90 | 2013-11-07
Przeczytana: 06 listopada 2013

Warta polecenia. Zawiera cenne wskazówki; jak dobrze wypaść na rozmowie, a czego nie robić. Dodatkowo wzbogacona ciekawymi ćwiczeniami. Mimo opinii na okładce, potrafi podnieść na duchu osobę szukającą pracy :)

Danuta Duszeńczuk | 2013-05-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Posiadany przeze mnie egzemplarz pochodzi z 2010 roku, jest więc dość aktualny; liczy w sumie 176 stron zamkniętych w miękkiej okładce. Gdy do tego dodamy przyjemny, nieduży format, to okaże się, że książkę tą swobodnie można nosić w torebce i nie zabierze ani zbyt wiele miejsca, ani zanadto nie obciąży naszych kręgosłupów. Przejdźmy jednak do meritum, czyli – co w środku?

W środku czeka na nas konkretna ilość porad odnośnie całego procesu poszukiwania pracy, począwszy na utracie bądź rezygnacji z poprzedniej, po podpisanie kolejnej umowy. Książka nie jest naszpikowana nudnymi fragmentami, praktycznie całość czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem, tym bardziej, że jej treść budują odpowiedzi na najistotniejsze pytania: jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Jak się rozwijać w miejscu pracy? Czy wybrać małą firmę, czy korporację? Jak przygotować skuteczne CV? Jak odpowiednio przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Jak rozpoznać nieuczciwego pracodawcę? Jak negocjować...

amb | 2011-11-06

w sumie to nie dowiedziałam się z niej niczego nowego..

Jagoda | 2015-09-28
Gosia | 2015-02-09