Potęga miłości

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Świetna książka!

Świetna książka!

Piękna książka. Mimo, że daleko mi do kościoła i do bycia żarliwą katoliczką lektura pochłonęła mnie bez reszty. Myślę, że każdy powinien ją przeczytać. Daje wiele do myślenia.

Bardzo wciągająca fabuła. Czytałam książkę jednym tchem, niemal ją pochłaniając. Za to daję 8 gwiazdek.
Styl pisarki nie do końca do mnie przemówił, brakowało mi wielobarwnego przedstawienia postaci, a także bardziej szczegółowo opisanych uczuć i przeżyć głównych bohaterów.
Wątek Boga według mnie miejscami zbyt magiczny.

Wątek Boga według mnie miejscami zbyt magiczny.

Niesamowita książka. Wciągająca, wywołująca dużo emocji oraz refleksji i chyba tylko to powstrzymuje przed przeczytaniem jej jednym tchem.
Pięknie opowiedziana historia ukazująca potęgę prawdziwej Miłości...
Jedyny minus to nie najlepsza korekta tego wydania (niestety błędy przyciągają moją uwagę).

Pięknie opowiedziana historia ukazująca potęgę prawdziwej Miłości...

"Potęga Miłości" wraz z trylogią "Znamię Lwa" tej samej autorki to dla mnie arcyksiążki, uberksiążki, o wiele poziomów wyżej niż pozostałe kilkaset z mojej biblioteczki. Od wielu lat wracam do nich systematycznie, ilekroć potrzebuję odnowy spojrzenia na świat, zastrzyku nadziei, piękna, głebi, czegoś co rozpali serce, oczyści duszę. Wspaniała ponadczasowa historia, czyta się jak najlepszą powieść, w której jest to wszystko czego pragniemy: gorący romans, cierpienie, szaleństwo. A wynosimy ogromne pokłady mądrości życiowej, nadziei, empatii, zdolności wybaczenia. To jeden z tych nielicznych tytułów, który zostaje z nami na zawsze i zmienia życie. Polecam również film na podstawie powieści. Czyste piękno.

Piękna historia. Imagine spotkać takiego Michała. Film też super.

Piękna historia. Imagine spotkać takiego Michała. Film też super.

Trudno oceniać książkę, która jest - już z założenia, o czym wiemy od początku - retellingiem innego tekstu, biblijnej Księgi Ozeasza.
Na pewno można się wzruszyć. Na pewno można pomyśleć, gdzie ja jestem w tej historii.
Lubię do niej wracać raz na kilka lat.

Lubię do niej wracać raz na kilka lat.

"Nie musiała przepadać za tym, co kazał jej robić, dopóki to robiła. Z uśmiechem. Wahanie wywoływało u niego to zimne, mroczne spojrzenie; protest prowadził do lekkiego klapsa; opór do brutalnej przemocy. Nim się nią znudził i nie chciał jej już tylko dla siebie, nauczyła się dobrze jednej rzeczy: udawać."

"Potęga miłości" Francine Rivers

Malutka dziewczynka o przepięknych oczach zostaje sprzedana do domu publicznego. Wzrasta w przekonaniu, że jest warta tyle ile zapłaci za nią mężczyzna.
Bóg ją ratuje, daje szansę na dobre życie, jednakże dziewczyna nie jest w stanie wybaczyć sobie, uznać, że jest warta więcej niż szczypta złota. Wraca do prostytucji. Bóg walczy o nią dalej...

Gdy czytałam tą brutalną historię to myślałam, że ta kobieta jest już stracona. Jak można żyć, funkcjonować z tak bardzo zniszczoną już psychiką, a co dopiero można mówić o relacji z Bogiem. Dla człowieka to niemożliwe, ale dla Boga wszystko jest możliwe.

To pełna pasji i emocji historia o odkupieniu człowieka, o wartości kobiety, o słuchaniu głosu Boga. To powieść, którą można odczytywać na wielu płaszczyznach - to sztuka napisać taką książkę.

Dla kogo jest ta powieść?
❤️Dla każdego mężczyzny, który ma żonę, córkę, siostrę i chce poznać serce kobiety.
🧡Dla każdej dziewczyny/kobiety, która w pewnym momencie swojego życia uważała siebie za przedmiot, za nic nie wartą.
❤️Dla kogoś kogo zgniata poczucie winy, że wraca wciąż do tych samych grzechów.

⭐Inspiracją do powstania tej książki była Księga Ozeasza.

⭐To właśnie dzięki tej powieści autorka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych autorek chrześcijańskich.

⭐Na podstawie tej powieści powstał wzruszający film(ale książka lepsza).

To co mnie urzekło w tej książce to styl pisania autorki. Słowem pisanym potrafi wywołać falę uczuć i emocji.

Ta książka to historia o tym jak Bóg walczy o każdego człowieka. Będzie posyłał ludzi, walczył za Ciebie i o Ciebie, do samego końca.

"Potęga miłości" Francine Rivers

Malutka dziewczynka o...

Miałam kilka miesięcy posuchy czytelniczej, nic mnie nie wciągało. Aż trafiłam na tą powieść. Pochłonęła mnie bez reszty. Mądra, pełna ciepła i mądrości. Bardzo polecam!

Piękna i mądra.

Piękna i mądra.