Okładka książki Potęga miłości

83-896-340-15
typ
papier
Sandra
8,27 (278 ocen i 56 opinii)

Opis książki

Rzecz dzieje się w krainie złota, w Kalifornii, w roku 1850. To czasy, w których mężczyźni gotowi byli sprzedać swoją duszę za torbę złota, a kobiety sprzedawały swoje ciała, żeby znaleźć dach nad głową. Według Angel, od mężczyzn nie można było oczekiwać niczego innego, jak tylko oszustwa i zdrady. Sprzedana w dzieciństwie do domu publicznego, teraz żyła podsycaną ciągle nienawiścią. Najgorętszą nienawiść żywiła do mężczyzn, bo to oni wykorzystywali ją i porzucali, zostawiając w jej wnętrzu przerażające poczucie pustki. Wtedy spotkała Michała Ozeasza... Michał we wszystkim pragnął postępować zgodnie z Bożym sercem, dlatego posłuszny Jego wezwaniu, ożenił się z Angel i obdarzył ją bezwarunkową miłością. Powoli, dzień po dniu, udowadniał swoim życiem, że nie spełni gorzkich oczekiwań żony. W końcu serce Angel zaczęło topnieć, bez względu na to, jak bardzo pragnęła się temu przeciwstawić. Niestety, wraz z tą nieoczekiwaną przemianą serca, Angel zaczęła odczuwać miażdżące poczucie winy i braku własnej wartości. Rozpoczęła się jej ucieczka...

źródło opisu: okładka

Polecamy

Opinie czytelników
orchidea | 2014-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Przepiękna książka, która pozwala wierzyć, że prawdziwa miłość oparta na zaufaniu i wybaczaniu jest w stanie zmierzyć się z każdą przeciwnością losu.

Czy kobieta, która od ósmego roku życia była skazana ma dorastanie w domu publicznym i stale wykorzystywana przez mężczyzn, by następnie po ucieczce stamtąd wpaść w sidła właścicielki podobnego przybytku, ma szansę na poprawę losu i normalne życie? Tym bardziej, że żyjąc przez długie lata w środowisku kobiet lekkich obyczajów i mężczyzn pozbawionych uczuć, nigdy nie miała możliwości doświadczenia innego widoku na świat. Sara nie miała nawet podstaw do tego by marzyć o zmianie, po nieudanych ucieczkach bała się kolejnych prób działania na własną rękę i pogodziła się z życiem w nierządzie.
Nadal uważała, że mężczyźni potrafią tylko wykorzystywać kobiety do swoich zachcianek, nie liczą się z ich uczuciami i nie można im ufać.
Dlatego przez długi czas pozostawała równie zaślepiona, gdy pewien farmer w szczerych zamiarach wyciągnął do niej...

allison | 2013-03-13
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2013
Przeczytana: 13 marca 2013

Sięgnęłam po tę książkę skuszona wysokimi ocenami i zachęcającą recenzją okładkową. I rozczarowałam się, gdyż spodziewałam się klimatycznej historii, a dostałam banalną i przegadaną opowieść, którą skończyłam bardziej z poczucia czytelniczego obowiązku niż z ciekawości.

Pomysł przeniesienia biblijnej historii w realia dziewiętnastowiecznej Kalifornii wydał mi się oryginalny i intrygujący. Niestety, autorka ukazała dzieje ekskluzywnej prostytutki i jej męża w sposób bardzo szablonowy i przewidywalny.

Początek zapowiadał się interesująco, ale później było coraz gorzej. Znudziła mnie powtarzalność sytuacji, gdyż pani Rivers zbyt dosłownie potraktowała biblijną adaptację. Rozmowy bohaterów rozciągają się na całe rozdziały i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie dotyczyły one wciąż tego samego tematu.
Nie podobała mi się również zbyt łopatologiczna wykładnia idei kochającego i przebaczającego Boga oraz problemu grzechu, upadku i podźwignięcia się z niego. Także nawrócenie głównej bohat...

książek: 1944
Mary | 2013-01-31
Przeczytana: styczeń 2013

Nie mogłam się oderwać od tej książki. Poruszająca. Niesamowita. O poszukiwaniu siebie, wyborach życiowych, szukaniu Boga, sztuce przebaczania, ale przede wszystkim o miłości. Nie takiej rodem z harlequinów, lecz o wielkiej, potężnej sile, która nie tylko "wszystko zwycięża", ale "cierpliwa jest, łaskawa jest, nie unosi się pychą, nie szuka poklasku".

Michał jest prostym farmerem, ale cechuje się ponadprzeciętną dojrzałością, cierpliwością i wiarą. Zakochuje się w Angel - pięknej prostytutce i postanawia się z nią ożenić. Ona zaś - po traumatycznych przejściach z dzieciństwa, ze zniszczoną młodością - nie wierzy w miłość, odrzuca uczucie Michała, broni się z całych sił, musi przejść długą i krętą drogę, by odnaleźć siebie, rozliczyć się z przeszłością i...samej pokochać.

angel | 2010-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 11 listopada 2010

Opowieść o sile prawdziwej miłości- tej do mężczyzny/ kobiety, prawdziwej, ma całe życie i o tej do Boga, czasem bardzo trudnej, wypracowanej. O miłości, która ma szansę przydarzyć się każdemu, tak jak głównej bohaterce- Angel- niekochanej przez ojca, samotnej, wyszydzanej, sprzedanej jako 8-latka do burdelu, gdzie zniszczono ją psychicznie. O wierze, ufności, którą Michał pokładał w Bogu. O przebaczeniu, nawet i 77 razy.
Ciepła, poruszająca książka. Cudowna.

Hania | 2012-05-23

Książka, do której będę wracać do końca życia. Gdybym mogła - obdarowałabym nią wszystkie osoby, jakie znam. Tytuł bardzo szumny, sama powieść - mądra, wspaniała i... trudna do zdobycia. Warta swojej ceny, nocy i łez wylanych nad jej stronami. Nadzwyczajna.

Ata | 2011-01-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2011

Wbrew pozorom to nie romans. To mądra książka o głębokiej i prawdziwej miłości, o wybaczaniu i trudnych powrotach.

Ziraelka | 2013-02-08

Książka, która się trafia raz na całe życie!
Najpiękniejsza, jaką kiedykolwiek czytałam!
Jest to powieść chrześcijańska i chyba tylko dla wierzących będzie zrozumiała. Dla mnie stanowi połączenie wszystkiego, co najlepsze w literaturze: głębokie przesłanie, wciągająca fabuła, ciekawe tło społeczne i historyczne, wyraziści bohaterowie i oczywiście pięknie opisana miłość. Choć tytuł nowego wydania ("Potęga miłości") może się wydawać nieco kiczowaty, to bardzo dobrze oddaje treść książki, bo jest ona właśnie o potędze miłości, miłości ludzkiej, którą reprezentuje związek Michała i Angel oraz miłości Boga, która zbawia, oczyszcza i leczy...
Michał na zawsze pozostanie moim ulubionym bohaterem literackim.
Uwaga! Książka wciąga tak bardzo, że nie sposób się od niej oderwać. Na szczęście czytałam ją w weekend, bo chyba nie zmusiłabym się do tego, by ją odłożyć i pójść do pracy :)

| 2011-06-13

Nie lubię czytać " romansów " i po tytule tak myślałem o tej książce dostałem ją do przeczytania więc zacząłem czytać i tu wielkie zdziwienie w życiu przeczytałem trochę książek , ale tą będę pamiętał na całe życie niesamowite jak zostaje w głowie . Książka wzoruje się na Piśmie Świętym Stary Testament Księga Ozeasza polecam nawet największym twardzielom od horrorów i thrillerów :) wymiękną .

Malabetka | 2010-06-23
Przeczytana: 2009 rok

Wspaniała książka o miłości mężczyzny do kobiety, o miłości, która zakrywa mnóstwo grzechów i błędów, o miłości pomimo wszystko, o miłości, która nie zadowala się ochłapami, ale pragnie całego serca. Jest to książka o miłości idealnej, o miłości Boga do człowieka. Kiedy czytałam ją wiedziałam, że Sara to ja, a Michał to Bóg - taka analogia. Ja jestem grzeszna, Bóg jest idealny i kocha, pomimo wszystko. Polecam tę książkę, jest fantastyczna, ciężko się od niej oderwać, wzbudza mnóstwo emocji.

Ziraelka | 2011-10-06

Książka, która się trafia raz na całe życie!
Najpiękniejsza, jaką kiedykolwiek czytałam!
Jest to powieść chrześcijańska i chyba tylko dla wierzących będzie zrozumiała. Dla mnie stanowi połączenie wszystkiego, co najlepsze w literaturze: głębokie przesłanie, wciągająca fabuła, ciekawe tło społeczne i historyczne, wyraziści bohaterowie i oczywiście pięknie opisana miłość. Choć tytuł może się wydawać nieco kiczowaty, to bardzo dobrze oddaje treść książki, bo jest ona właśnie o potędze miłości, miłości ludzkiej, którą reprezentuje związek Michała i Angel oraz miłości Boga, która zbawia, oczyszcza i leczy...
Michał na zawsze pozostanie moim ulubionym bohaterem literackim.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku