Lubimyczytać.pl to:

83-896-340-15
typ
papier
Sandra
8.34 (228 ocen i 49 opinii)

Opis książki

Rzecz dzieje się w krainie złota, w Kalifornii, w roku 1850. To czasy, w których mężczyźni gotowi byli sprzedać swoją duszę za torbę złota, a kobiety sprzedawały swoje ciała, żeby znaleźć dach nad głową. Według Angel, od mężczyzn nie można było oczekiwać niczego innego, jak tylko oszustwa i zdrady. Sprzedana w dzieciństwie do domu publicznego, teraz żyła podsycaną ciągle nienawiścią. Najgorętszą nienawiść żywiła do mężczyzn, bo to oni wykorzystywali ją i porzucali, zostawiając w jej wnętrzu przerażające poczucie pustki. Wtedy spotkała Michała Ozeasza... Michał we wszystkim pragnął postępować zgodnie z Bożym sercem, dlatego posłuszny Jego wezwaniu, ożenił się z Angel i obdarzył ją bezwarunkową miłością. Powoli, dzień po dniu, udowadniał swoim życiem, że nie spełni gorzkich oczekiwań żony. W końcu serce Angel zaczęło topnieć, bez względu na to, jak bardzo pragnęła się temu przeciwstawić. Niestety, wraz z tą nieoczekiwaną przemianą serca, Angel zaczęła odczuwać miażdżące poczucie winy i braku własnej wartości. Rozpoczęła się jej ucieczka...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: źródło własne

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
allison | 2013-03-13
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2013
Przeczytana: 13 marca 2013

Sięgnęłam po tę książkę skuszona wysokimi ocenami i zachęcającą recenzją okładkową. I rozczarowałam się, gdyż spodziewałam się klimatycznej historii, a dostałam banalną i przegadaną opowieść, którą skończyłam bardziej z poczucia czytelniczego obowiązku niż z ciekawości.

Pomysł przeniesienia biblijnej historii w realia dziewiętnastowiecznej Kalifornii wydał mi się oryginalny i intrygujący. Niestety, autorka ukazała dzieje ekskluzywnej prostytutki i jej męża w sposób bardzo szablonowy i przewidywalny.

Początek zapowiadał się interesująco, ale później było coraz gorzej. Znudziła mnie powtarzalność sytuacji, gdyż pani Rivers zbyt dosłownie potraktowała biblijną adaptację. Rozmowy bohaterów rozciągają się na całe rozdziały i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie dotyczyły one wciąż tego samego tematu.
Nie podobała mi się również zbyt łopatologiczna wykładnia idei kochającego i przebaczającego Boga oraz problemu grzechu, upadku i podźwignięcia się z niego. Także nawrócenie głównej bohat...

Mary | 2013-01-31
Przeczytana: styczeń 2013

Nie mogłam się oderwać od tej książki. Poruszająca. Niesamowita. O poszukiwaniu siebie, wyborach życiowych, szukaniu Boga, sztuce przebaczania, ale przede wszystkim o miłości. Nie takiej rodem z harlequinów, lecz o wielkiej, potężnej sile, która nie tylko "wszystko zwycięża", ale "cierpliwa jest, łaskawa jest, nie unosi się pychą, nie szuka poklasku".

Michał jest prostym farmerem, ale cechuje się ponadprzeciętną dojrzałością, cierpliwością i wiarą. Zakochuje się w Angel - pięknej prostytutce i postanawia się z nią ożenić. Ona zaś - po traumatycznych przejściach z dzieciństwa, ze zniszczoną młodością - nie wierzy w miłość, odrzuca uczucie Michała, broni się z całych sił, musi przejść długą i krętą drogę, by odnaleźć siebie, rozliczyć się z przeszłością i...samej pokochać.

angel | 2010-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 11 listopada 2010

Opowieść o sile prawdziwej miłości- tej do mężczyzny/ kobiety, prawdziwej, ma całe życie i o tej do Boga, czasem bardzo trudnej, wypracowanej. O miłości, która ma szansę przydarzyć się każdemu, tak jak głównej bohaterce- Angel- niekochanej przez ojca, samotnej, wyszydzanej, sprzedanej jako 8-latka do burdelu, gdzie zniszczono ją psychicznie. O wierze, ufności, którą Michał pokładał w Bogu. O przebaczeniu, nawet i 77 razy.
Ciepła, poruszająca książka. Cudowna.

Hania | 2012-05-23

Książka, do której będę wracać do końca życia. Gdybym mogła - obdarowałabym nią wszystkie osoby, jakie znam. Tytuł bardzo szumny, sama powieść - mądra, wspaniała i... trudna do zdobycia. Warta swojej ceny, nocy i łez wylanych nad jej stronami. Nadzwyczajna.

Ata | 2011-01-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 stycznia 2011

Wbrew pozorom to nie romans. To mądra książka o głębokiej i prawdziwej miłości, o wybaczaniu i trudnych powrotach.

| 2011-06-13

Nie lubię czytać " romansów " i po tytule tak myślałem o tej książce dostałem ją do przeczytania więc zacząłem czytać i tu wielkie zdziwienie w życiu przeczytałem trochę książek , ale tą będę pamiętał na całe życie niesamowite jak zostaje w głowie . Książka wzoruje się na Piśmie Świętym Stary Testament Księga Ozeasza polecam nawet największym twardzielom od horrorów i thrillerów :) wymiękną .

Ziraelka | 2013-02-08

Książka, która się trafia raz na całe życie!
Najpiękniejsza, jaką kiedykolwiek czytałam!
Jest to powieść chrześcijańska i chyba tylko dla wierzących będzie zrozumiała. Dla mnie stanowi połączenie wszystkiego, co najlepsze w literaturze: głębokie przesłanie, wciągająca fabuła, ciekawe tło społeczne i historyczne, wyraziści bohaterowie i oczywiście pięknie opisana miłość. Choć tytuł nowego wydania ("Potęga miłości") może się wydawać nieco kiczowaty, to bardzo dobrze oddaje treść książki, bo jest ona właśnie o potędze miłości, miłości ludzkiej, którą reprezentuje związek Michała i Angel oraz miłości Boga, która zbawia, oczyszcza i leczy...
Michał na zawsze pozostanie moim ulubionym bohaterem literackim.
Uwaga! Książka wciąga tak bardzo, że nie sposób się od niej oderwać. Na szczęście czytałam ją w weekend, bo chyba nie zmusiłabym się do tego, by ją odłożyć i pójść do pracy :)

Malabetka | 2010-06-23
Przeczytana: 2009 rok

Wspaniała książka o miłości mężczyzny do kobiety, o miłości, która zakrywa mnóstwo grzechów i błędów, o miłości pomimo wszystko, o miłości, która nie zadowala się ochłapami, ale pragnie całego serca. Jest to książka o miłości idealnej, o miłości Boga do człowieka. Kiedy czytałam ją wiedziałam, że Sara to ja, a Michał to Bóg - taka analogia. Ja jestem grzeszna, Bóg jest idealny i kocha, pomimo wszystko. Polecam tę książkę, jest fantastyczna, ciężko się od niej oderwać, wzbudza mnóstwo emocji.

Ziraelka | 2011-10-06

Książka, która się trafia raz na całe życie!
Najpiękniejsza, jaką kiedykolwiek czytałam!
Jest to powieść chrześcijańska i chyba tylko dla wierzących będzie zrozumiała. Dla mnie stanowi połączenie wszystkiego, co najlepsze w literaturze: głębokie przesłanie, wciągająca fabuła, ciekawe tło społeczne i historyczne, wyraziści bohaterowie i oczywiście pięknie opisana miłość. Choć tytuł może się wydawać nieco kiczowaty, to bardzo dobrze oddaje treść książki, bo jest ona właśnie o potędze miłości, miłości ludzkiej, którą reprezentuje związek Michała i Angel oraz miłości Boga, która zbawia, oczyszcza i leczy...
Michał na zawsze pozostanie moim ulubionym bohaterem literackim.

Moniqa | 2013-11-19
Przeczytana: listopad 2013

Rewelacyjna książka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podsunęła mi ją moja mama.
Pochłonęłam ją z zapartym tchem w przeciągu kilku dni, czytając do późnych godzin nocnych.
Jest to książka, która na zawsze odcisnęła piętno na moim sercu :)

*Opowieść o bezwarunkowej miłości, tak bezgranicznej, że przekracza to wszelkie ludzkie pojęcie. Prawie niemożliwe było przerwać czytanie.

*Jeśli kiedykolwiek - choćby przez maleńką chwileczkę - pomyślałeś, że nie zasługujesz na to, by Bóg cię kochał, musisz koniecznie przeczytać tę książkę!

*"Potęga miłości" to najbardziej niesamowita książka, jaką kiedykolwiek w moim życiu przeczytałam. Nie mogłam się od niej oderwać. Miłość Michała do Angel sprawiła, że moje serce się rozpływało. Nigdy wcześniej nie czytałam książki, która dotknęłaby mnie aż tak głęboko, zarówno emocjonalnie, jak i duchowo. Przypomniało mi to naprawdę o tym, jak niepojęta jest miłość Boga do każdego z nas.

*Czytałam tę książkę trzy razy i za każdym razem płak...

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku