Mumia

83-85475-01-X
horror, mumia
horror
Beata

Gdzieś w piaskach Nubii archeologowie odkopują drewnianą trumnę. W jej wnętrzu przypuszczalnie znajduje się mumia kapłana. Wbrew ostrzegawczej inskrypcji na wieku, trumna zostaje otwarta.
Jedenaście lat później światu przyjdzie zapłacić wysoką cenę za tę nieodpowiedzialną decyzję...
Mroczna, niesamowita opowieść, niczym z koszmarnego snu.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://img17.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/79/10/32/1379103284

| 2015-11-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 listopada 2015

Moje drugie podejście do postaci Mumii i nadzieją na dobry horror.
Niestety nie sprawdziłem oceny i opinii na temat tego literackiego koszmarku. Powiastka przewidywalna aż do bólu nudna i potwornie naiwna.
Omijać zdecydowanie szerokim łukiem a najlepiej to zebrać jej wszystkie wydrukowane egzemplarze i zakopać je na pustyni.
Może jak ktoś je kiedyś odkopie to się przerazi tego odkrycia.
Ja zamiast przyjemnej lektury podczas podróży przeżyłem kolejne rozczarowanie związanie z opowieścią o facecie w bandażach. Spełniła mi się tylko nadzieja na horror. Horror czytania.

Mateusz Turski | 2015-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2015

Każdy przedstawiciel horroru jest w pewnym stopniu przewidywalny, ten był w znacznym. Przy okazji książka była no cóż niestraszna, ale to swoją drogą

underluk | 2011-07-18

Trochę się zawiodłem. Choć nie spodziewałem się niczego szczególnego, otrzymałem dużo mniej niż miałem nadzieję otrzymać. Doskwiera przede wszystkim nuda i banalne relacje między bohaterami, choć początek trzyma jeszcze jakiś poziom.

InBloom_2 | 2014-01-15

Klasyka horroru niestety bez horroru.
Nudne, płytkie, rozwiązanie "problemu" i zakończenie mieszczące się na jednej stronie.
Aczkolwiek uważam, że dla fanów filmu z Borisem Karloffem pozycja obowiązkowa.

Topbookread | 2017-01-31
Na półkach: Horror, Przeczytane