Miasteczko Nebulon

Wydawnictwo: Phantom Press
The Nebulon Horror
horror, miasteczko, Nebulon
horror

W Nebulon na Florydzie życie zostaje zakłócone przez Jerri Jansen. Oskarża ona Vina, przyjaciela swojej matki, o napastliwe zachowanie. Od tej chwili mieszkańcy Nebulon nie poznają swojego miasta, mnożą się przypadki bezpodstawnej, ślepej przemocy. Wszystkie te wypadki wydają się być niczym nie uzasadnione, ale miejscowy fotograf wpada na trop tajemnicy. Na miejscach wszystkich zbrodni...

Wszystkie te wypadki wydają się być niczym nie uzasadnione, ale miejscowy fotograf wpada na trop tajemnicy. Na miejscach wszystkich zbrodni odnaleziono swoisty podpis, diagram zbyt skomplikowany, by mogła go pozostawić ręka dziecka...

źródło opisu: Phantom Press International

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Galfryd | 2019-07-11
Przeczytana: 08 lipca 2019

Sprawnie napisana, godna polecenia pulpowa wariacja na temat demonicznych dzieci, dobrze znany chociażby z "Kukułczych Jaj Z Midwich" (aka filmowa Wioska Przeklętych).

Grupa dzieci wspólnie bawiących się w domu należącym niegdyś do założyciela miasta, Gustava Nebulona, zaczyna się dziwnie zachowywać. Mnożą się akty agresji i bezsensownej destrukcji. Wkrótce w mieście pojawiają się również ofiary, najpierw porwane z wózeczka i utopione niemowlę, późnej brutalnie zamordowani we śnie; bezdomny i samotnie mieszkająca para emerytów.

Zaniepokojeni dorośli rozpoczynają śledztwo, które ustala, że zmarły milioner przed śmiercią usilnie studiował magię voodoo.

Tymczasem pewnego wieczoru dzieci uciekają od rodziców. Całą grupą atakują jeden z domów, w którym zamknięta jest ich koleżanka, podejrzewana o zdradzenie tajemnicy dorosłym.

Gdy przybycie policji przerywa oblężenie, napastnicy przenoszą się do domu Nebulona. W ślad za nimi podążają dorośli...

Powieść Cave'a to typowy wytwór...

Nielotna | 2017-03-03
Przeczytana: 03 marca 2017

Szybko się czyta, nie ma strasznych opisów, ale całkiem przyjemna lektura na wolny dzień.

robaczeeek | 2016-05-16
Przeczytana: 15 maja 2016

Książka na prawdę dobra. Może i nie ma jak w innych drastycznych opisów i flaki nie wylewają się na prawo i lewo jednak ma ten swój dreszczyk.

Czy dzieci zostały opętane?
Dlaczego w zwłokach brakuje oczu?
Oczy świecą na czerwono i bardzo dobrze widzą w ciemności - ale dlaczego?
Czy nieśmiertelność jest możliwa?

Oj wiele pytań i wiele odpowiedzi jednak jeśli chcecie sobie coś przybliżyć to sięgnijcie po książkę :)

Typowy horror klasy B, ale napisany sprawnie i bez dłużyzn.

kiniamala | 2014-05-06
Przeczytana: 05 maja 2014

Może i prosta fabuła, ale czyta się dobrze. Trudno powiedzieć, że jest straszna i jest się czego bać, bo nie ma strasznych opisów. Ale dla tych co się bardziej boją będzie w sam raz.

Vrosis | 2013-01-24
Przeczytana: wrzesień 1994

Czytałem tą książkę w 94r mając 14 lat i wogóle jej nie pamiętam co znaczy, że niczym nie wyróżniła sie spośród tego co czytałem w tamtych czasach. Daję opinię przeciętna choć nie wiem czy nie jest to i tak za dużo.