Pochwała różnorodności

Tłumaczenie: Ewa Krasińska
Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
A God Within

"Nie zamierzam snuć ody do strapienia, lecz będę się chełpić bezwstydnie jak uczepiony grzędy kogut o poranku choćby tylko po to, aby budzić sąsiadów!"
Thoreau

[cytat z książki]

źródło opisu: PIW, 1986

źródło okładki: www.conrada11.pl

Wojciech Gołębiewski | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Rene Dubos (1901- 1982), urodzony we Francji amerykański mikrobiolog, patolog eksperymentalny, zdobywca "Pulitzer Prize for General Non – Fiction" w 1969, za książkę "So Human An Animal: How We Are Shaped by Surroundings and Events" (1968) (polskie wyd. "Tyle człowieka co zwierzęcia"), wydał w 1973 omawianą pozycję pt "A God Within", którą można odczytać jako środki propagandowe dla Partii Zielonych, bądź jako rozważania emerytowanego naukowca nad relacją człowieka z naturą.
Mnie ta tematyka nie leży, a przebrnięcie przez tekst było możliwe dzięki samodyscyplinie i chęci przekazania Państwu solidnej informacji. I w końcu znalazłem wyjście przytaczając fragment pracy prof. dr hab. Kazimierza Szewczyka* umieszczonej na:

".....Teologia Ziemi – globalizacja nowej medycyny hipokratesowej na całość supersystemu żywego naszej...

Anna | 2017-02-20
Przeczytana: 1986 rok