Tytus, Romek i A'Tomek. Księga XXIII. Tytus i bzikotyki

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 23)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy

Tytus poznaje manowce brania bzikotyków, razem z Romkiem i A'Tomkiem trafiają do ich fabryki; pojazd – bzikotykolot.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-09-06
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Komiks bardziej pouczający niż śmieszny. W dość ciekawej formie autor stara się obrzydzić i ostrzec młodego czytelnika przez narkotykami (nazywanymi tu dla zmyłki bzikotykami). Nie jestem przekonany czy ta forma przekazu jest najbardziej skuteczna. Moim zdaniem - "bo kij ma dwa końce" - może niektórych zachęcić do "spróbowania" - nie ma tu narysowanych drastycznych scen przedawkowania, co najwyżej po zażyciu ma się lekkiego świra w głowie, więc pewnie nie są takie groźne - czyli a spróbuję, co mi tam.
W mojej ocenie ryzykowny pomysł a sam komiks traktuję jako narysowany "pod społeczne zamówienie". I po raz kolejny w komiksie pojawiają się Niemcy (jakiś kompleks autor ma czy co) - innych narodowości to na świecie nie ma dla przedstawienia wydarzeń historycznych?

Wkp | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

TYTUS I ŚREDNI WYMIAR EDUKACYJNY

Tytus, Romek i A’Tomek zostają członkami MASZ-u Międzynarodowej Agencji SZpiegowskiej. Razem zamierzają powstrzymać handlarzy bzikotykami, ale Tytus sam staje się ofiarą substancji…

Wymiar edukacyjny i dydaktyczny tym razem kuleje. Zresztą już kilka ostatnich ksiąg „TRiA” okazało się mniej dla dzieci, zbaczając z obranego kursu nauki poprzez zabawę, teraz jednak doszła do tego dość nudna fabuła. Żarty nie śmieszą, grafika niezła, ale nie powalająca na kolana. Raczej nie poleciłbym tego najmłodszym.

BetiFiore | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Mam wrażenie, ze im bardziej współczesne wydanie, tym gorsza jakośc tego komiksu. Zgadzam się z opinią, która tu przeczytałam, że szkodliwość narktotyków nie do końca tutaj przekonuje. I chyba autor ma rzeczywiście kompleks w stosunku do nacji niemieckiej.

Profesorek | 2014-07-20
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Tytus walczy z narkotykami.

Mamerkus | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Bzikotyki to oczywiście narkotyki, nie za bardzo ogarniam, po co ta debilna zmiana nazwy, żeby dragi były bardziej swojskie dla dzieci? Dosyć ryzykowne zagranie. W każdym razie księga XXIII to także księga, w której Tytus bawi się w szpiega oraz chłopaki trafiają na kolejną wyspę Nonsensu. To szpiegostwo trochę śmierdzi wtórnością z księgi XXII, gdzie Tytus był tajnos agentos, no ale niech będzie.

"wszystko musiewa brać z zachodu", "minęło tyle czasu, ile potrzeba", "brać, czy nie brać, oto jest pytanie", "siur", "mnożą się jak króliki", "precz z ramkami! niech żyje wolność!", "zrobię cię swoją prawą ręką ... - dziękuję, ale jestem leworęczny", "chuć mnie rozpiera od papavera", "weźcie się za rozmnażanie, jak królikom przystoi"

Hojna123 | 2014-05-20
Przeczytana: 19 maja 2014