Żar Sahelu

Wydawnictwo: Poradnia K
978-83-929512-1-6
Dorota_1988

Gdy Anna urodziła śliczną dziewczynkę z dziwnym znamieniem na ramieniu, przez myśl jej nie przeszło, że 17 lat później może ono wpłynąć na ich życie. W Afryce Zachodniej panuje susza, która zabija ludzi, zwierzęta i wszelką nadzieję. Krajem wstrząsa seria rytualnych morderstw. W atmosferze strachu i niepewności Anna i Bella przyjeżdżają do Mali. Nie wiedzą, że wkrótce ich spokojne życie zmieni...

W Afryce Zachodniej panuje susza, która zabija ludzi, zwierzęta i wszelką nadzieję. Krajem wstrząsa seria rytualnych morderstw. W atmosferze strachu i niepewności Anna i Bella przyjeżdżają do Mali. Nie wiedzą, że wkrótce ich spokojne życie zmieni się dramatycznie. Co je łączy z potężnym szamanem Dogonów? Jakie znaczenie ma dziennik młodej Angielki sprzed stu lat? Czy Anna znajdzie w sobie odwagę, by ocalić córkę i odnaleźć siebie w wielkiej miłości?
„Żar Sahelu” to świetnie napisana, trzymająca w napięciu, książka z pogranicza przygody, romansu i New Age.

Monika | 2016-04-10
Przeczytana: 20 lutego 2016

Zupełnie nie rozumiem tak niskiej oceny tej książki!
Mnie bardzo się podobała. Jest w niej sporo Afryki, szczypta miłości i garść przygody. Podczas czytania książki lubię czuć, że Autor wie, o czym pisze. W tym przypadku tak właśnie było, czułam, że Pani Agnieszka ma wiedzę na opisywane tematy.
Zdecydowanie polecam.

Fleur | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Bardzo mi się podobała. Trafiłam na nią przez przypadek w bibliotece, gdy jakaś zniechęcona pani odłożyła ją z niesmakiem na półkę. Z ciekawości zobaczyłam co ją tak odrzuciło, ale nie doszukałam się niczego takiego, więc sama ją wzięłam i bardzo dobrze zrobiłam.
Czytałam kilka opowieści afrykańskich, ale dopiero po tej stwierdziłam, że bardzo podoba mi się ten klimat. Zwłaszcza opis zderzenia się dwóch światów: białego i czarnego.
W książce znalazło się wszystko co lubię: tajemnicze afrykańskie plemiona, Europejczycy pomiędzy nimi, wyraziście nakreśleni bohaterowie, element romansowy (bardzo dobry) i coś, co spowodowało, że zostałam tak wciągnięta, że nie mogłam przestać czytać.
Ponadto autorka zaserwowała czytelnikom sporą lekcję zarówno geografii, jak i historii. Z ciekawością czytając kolejne kartki wpatrywałam się w mapę i starałam się zlokalizować kolejne opisywane miejsca.
Polecam.

Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Anna jest żoną polskiego dyplomaty, mają trójkę dzieci - dwóch studiujących synów i córkę w klasie maturalnej. Małżeństwo jest już nie najmłodsze - oboje mają po ok. 50 lat, więc ich małżeństwo przeżywa pewien kryzys. Anna czuje się niekochana, mąż wypomina jej to, że nie pracuje, tylko wydaje jego pieniądze. To tylko jeden z wielu powodów do kłótni.
Anna jest kobietą, która medytuje, wierzy w energię przekazywaną sobie za pomocą rąk, uczy się tego typu rzeczy. Jeżdżąc z mężem po wielu placówkach, na każdej chciała dotrzeć do miejscowych wierzeń, religii.
Bella - jej córka, to druga główna bohaterka - jest w klasie maturalnej, niestety ojciec dostaje przydział do kolejnej placówki, więc dziewczyna po raz kolejny zmienia szkołę.
Książka ukazuje przede wszystkim życie tzw. expatów (po raz pierwszy spotkałam się z tym słowem) - to ludzie bez ojczyzny - pracujący w dyplomacji i rzadko mieszkający w swojej ojczyźnie lub pracownicy wielkich międzynarodowych korporacji prowadzący interesy...

Agata | 2015-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

oj, jaka szkoda, że już koniec tej historii. Żżyłam się z bohaterami,
którzy są wspaniale przedstawieni. Nawet z Elisabeth:)
Świetna powieść! Kapitalnie napisana, nie można się oderwać.
Jestem bardzo zdziwiona taka niską oceną.
Dla mnie REWELACYJNA powieść:)
Jutro biegnę do biblioteki po inną książkę tej autorki, mam nadzieję, ze będzie równie wciągająca i ciekawa.

beataj | 2011-03-10
Przeczytana: 09 marca 2011

Bardzo fajna. Pachnie Afryką, pustynią, jacarandą, egzotyką... Piach, upał, Tuaregowie, wielbłądy, Dodoni, duchy Czarnego Lądu, szamani, wierzenia, dzika przyroda wdzierają się do umysłu czytelnika i nie pozwalają odłożyć tej książki na później. Warto, zdecydowanie warto ją przeczytać

Kasiek m | 2011-03-01
Na półkach: Akcja 52, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 01 marca 2011

„Żar Sahelu” to historia silnych kobiet. Dwóch, matki i córki. Los rzucił je obie do Afryki, gdyż maż jednej a ojciec drugiej jest najpierw konsulem a później ambasadorem, wciąż na walizkach, bez swojego miejsca na Ziemi, spętane konwenansami i sztywną dyplomatyczna etykietą. Książka rozpoczyna się w momencie gdy Marek, mąż Anny – ojciec Belli dostaje awans na ambasadora Mali, a tam dzieją się straszne dla białego człowieka rzeczy. Nic więc dziwnego, że Anna i Bella nie są zachwycone kolejnym wyjazdem.

I tu przerwę opisywanie fabuły, bo niespodzianka to dla wielu istotny element książki.
Przejdę może do kwestii technicznej.
Książka jest przepięknie wydania. Naprawdę okładka hipnotyzuje swoim kolorem, intryguje maską umieszczoną na okładce. W środku znajdziemy dosłownie kilka zdjęć, moim zdaniem zdecydowanie za mało, niby jest informacja, ze więcej na stronie autorki się znajduje, ale nawet w dobie wszechobecnego Internetu nie każdy ma do niego dostęp, z drugiej strony nie jest to...

Violina | 2014-09-24

Ciepła, wciągająca, przybliżająca co nieco na temat niektórych części Afryki. Bardzo przyjemnie czytało mi się przedstawioną w niej historę i z wielką ciekawością czytałam do samego końca. W książce można znaleźć także wiele życiowych cytatów.

Mama-Kubusia | 2016-08-30
Julia | 2016-07-24