Tajemniczy szept. 1-2

Tłumaczenie: Alicja Krzymowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Podróży, Przygody i Sensacji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza

Zeszyt 2 - 74 strony.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/

Piratka | 2015-08-16

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Lew Borgen przygotowywał plany napadu z największą starannością, wykonywał je sam jeden, nie miał zatem potrzeby ani dzielenia się zdobyczą, ani dopuszczenia innych do swej tajemnicy. Lecz pewnego razu trafił na lepszego od siebie, który wiedział o nim wszystko. Borgen nie widział jego twarzy ukrytej pod maską ani nie słyszał głosu, jedynie szept. Szepczący (Whisperer) zaproponował spółkę: Zwerbujesz kilkunastu opryszków umiejących posługiwać się bronią, wykonacie serię zaplanowanych przeze mnie skoków. Każdy w innym miejscu i według innego schematu, żeby żaden szeryf się nie połapał. Będę mózgiem i zabieram 15 % łupu, ty pośrednikiem, masz prawo do 10 %, na pozostałych przypadnie po jakieś 5 %. Borgen od razu przystał i zebrał bandę, wpadł też na inteligenty inaczej pomysł sprzątnięcia szefa by zagarnąć 25 %, podrzynał gałąź na której siedział kto bowiem obmyślał by te skoki, Szepczący oczywiście wszystko przewidział i zapobiegł, po czym rzekł: podziwiam cię. I zlecił kontynuację...

ryszpak | 2016-01-06
Przeczytana: 1988 rok