Droga do San Triste

powieść przygodowa
9788370072049
Maria Wańkowiczowa
western dziki zachód kowboje

Książka nie jest zła, ale też nic nadzwyczajnego. Może być takim lekkim przerywnikiem między innymi książkami. Czyta się szybko, nie dłuży się za bardzo, jednak sama historia jest mimo wszystko delikatnie naiwna. Warto zaznaczyć, że zgodnie z opinią poprzednika, nie jest to taki typowy western. Tym się staje dopiero w ostatniej części książki.
Jeśli ktoś lubi klimaty...

Świetna pozycja, jak u Baxtera, trzymająca w napięciu do końca i przede wszystkim trochę jednak nietypowe zakończenie, pozostające w pamięci na dłużej.

Bardzo dobra fabuła. Nie jest to western w 100%. Oczywiście są dobrzy i źli, jest miłość, dobro zwycięża, źli się nawracają, jest strzelanina, są konie. Ale jest to Meksyk! a do tego: dobro miesza się ze złem, arystokracja rezerwuje sobie wiele miejsca w treści.
Ale trzeba przyznać, że napisane jest to sprawnie, bohaterowie wyraziści i nietuzinkowi a i zakończenie nie...

• Dziki Zachód
  • WESTERN